Як відрегулювати перемикач швидкостей.

Мало кому відомо, що велосипед є наймасовішим транспортним засобом у світі. Сьогодні в розпорядженні жителів планети знаходиться більше мільярда велосипедів. Настільки високу популярність він зумів завоювати завдяки своїм безперечних достоїнств - малим розмірам, легкості, мобільності, невисокою ціною і можливості приємною фізичного навантаження, настільки необхідної багатьом людям.
Вам знадобиться
  • - шестигранники 3 і 5 мм;
  • - звичайна і хрестоподібна викрутки;
  • - ріжковий або торцевої ключ на 9 мм.
Інструкція
1
Проте, сучасний велосипед являє собою досить складну конструкцію, до складу якої входить понад 800 деталей. Як відомо, для передачі крутного моменту з осі каретки на заднє колесо потрібна ланцюгова передача, що складається з провідних і ведених зірок. Найпростіші велосипеди мають одну провідну і одну провідну зірку, але такий варіант не дозволяє розвивати максимальну потужність. Для цього необхідний вузький діапазон зусиль, який забезпечує механізм перемикання швидкостей , яким оснащені більшість сучасних велосипедів.
2
При уявній складності перемикачі швидкостей діють досить просто - за рахунок натягу троса. Немає нічого складного і в налаштуванні перемикача швидкостей . Перш ніж почати регулювання заднього перемикача необхідно ретельно оглянути його на предмет можливих деформацій, очистити від бруду і змазати сам перемикач, ролики і ланцюг.
3
Для регулювання знадобляться шестигранники 3 і 5 мм, звичайна і хрестоподібна викрутки і ріжковий або торцевої ключ на 9 мм. Спочатку послабте натяг троса регулювальної бобишкою і встановіть ланцюг на малу зірку касети.
4
Потім, обертаючи обмежувач, встановіть рамку з роликами, щоб їх площину збіглася з площиною малої зірочки касети. За допомогою гвинта зрушуєте рамку до центру.
5
Переходьте до великої зірці і, обертаючи обмежувач, встановлюєте рамку з роликами, площина яких повинна збігтися з площиною великої зірочки. І знову за допомогою гвинта зсувайте рамку до центру.
6
Після цього встановіть ланцюг на найменшу зірку спереду і найбільшу ззаду. Подрегулируйте гвинтом положення ролика, щоб при обертанні педалей він не зачіпав за зуби великої зірочки. Покрутіть педалі і спробуйте перемикати передачі в обидві сторони. Якщо виникли проблеми при переході ланцюга з великих зірок на маленькі, звільніть тросик, обертаючи бобишку регулювання за годинниковою стрілкою. В іншому випадку - у зворотному напрямку.