Як відновити банківську карту.

Не варто сильно засмучуватися, якщо ви виявили пропажу банківської карти, так як ця ситуація поправна. Перше, що потрібно зробити, це повідомити про подію в банк, щоб заблокувати карту , і тільки потім зайнятися її відновленням.
Інструкція
1
Зателефонуйте в банк, виявивши втрату банківської карти. Це необхідно зробити якомога швидше, щоб картою не скористалися шахраї. Номери телефонів довідкових служб зазвичай вказуються на банкоматах. Дзвінки в банки за такими номерами приймаються цілодобово.
2
Поясніть ситуацію оператора довідкової служби і попросіть заблокувати карту . Запишіть прізвище співробітника, який прийняв дзвінок, а також час дзвінка. Така інформація може стати в нагоді при вирішенні спірних питань з банком. Якщо є можливість, попросіть представити по факсу довідку про факт звернення в банк. Заблокувати карту можна також, використовуючи доступ в інтернет.
3
Зверніться у відділення банку, де оформлялася карта. З собою необхідно взяти паспорт. Напишіть заяву в двох примірниках про втрату банківської карти і її перевипуску, отримавши необхідні бланки у співробітника банку. Прикладіть до заяви довідку з поліції, якщо карту у вас вкрали.
4
Сплатіть вартість нової карти. Зніміть гроші з розрахункового рахунку за паспортом, якщо це необхідно. З'ясуйте термін відновлення пластикової карти. Він може становити від десяти до чотирнадцяти календарних днів. У деяких банках за додаткову плату карту можуть відновити в цей же день.
5
Підійдіть в призначений день за новою банківською картою. Якщо загублена карта раптом знайдеться, здайте її в банк.
6
Зверніться знову в банк, якщо виявилося, що з розрахункового рахунку були зняті грошові кошти за час відновлення карти. Напишіть заяву за встановленою формою про розслідування цього факту. На підставі заяви банк призначить спеціальну комісію з розслідування.
7
Термін встановлення фактів може бути досить тривалим. Якщо буде доведено, що кошти на розрахунковому рахунку пропали в результаті розкрадання, банк здійснить повернення грошей. Однак необхідно знати, що в цьому випадку зниклі кошти повертаються не повністю, а в розмірі, визначеному комісією.
У разі втрати пластикової картки необхідно в найкоротші терміни дати вказівки банку заблокувати операції по рахунку і звернутися з письмовою заявою про її відновлення.
Інструкція
1
Заблокуйте загублену або вкрадену пластикову карту . Для цього зателефонуйте в банк, який оформляв вам цей інструмент розрахунків, дотримуйтесь вказівок автовідповідача або дочекайтеся відповіді оператора. Телефон банку можна знайти на його офіційному сайті, послуга з блокування рахунку виявляється більшістю організацій цілодобово.
2
Майте на увазі, що якщо карта загублена за кордоном, існує ймовірність, що їй скористаються для придбання товарів та оплати послуг в іноземних торговельних підприємствах або для здійснення покупок через інтернет. Для запобігання цих транзакцій необхідно здійснити постановку номера картки в міжнародний стоп-лист. Це проводиться тільки з письмової згоди клієнта, за послугу банком стягується комісія, її розмір обговорений у договорі обслуговування картки.
3
Відвідайте найближче відділення вашого банку. Надайте співробітнику документ, що засвідчує особу. Поясніть ситуацію.
4
Заповніть заяву встановленої форми про втрату пластикової картки. Для переоформлення картки зробіть позначки у відповідних графах. Якщо ви не хочете відновлювати карту , обналічьте грошові кошти і закрийте рахунок.
5
Отримайте нову карту на руки. Банки здійснюють випуск пластикових карт протягом 3-10 робочих днів. Розпишіться на зворотному боці, запам'ятайте новий пін-код, написаний на внутрішній частині світлонепроникного конверта, не повідомляйте його навіть співробітникам банку.
6
Сплатіть комісію за переоформлення пластикової карти. Якщо на вашому рахунку достатньо коштів для оплати цієї послуги, сума буде списана автоматично. Розмір комісії за переоформлення карти прописаний у договорі обслуговування пластикової картки вашого виду.
7
Пам'ятайте, що якщо раніше загублена карта знайшлася вже після її переоформлення, ви зобов'язані довести до відома банк і здати її для знищення.