Як вигідно вкласти гроші в банк.

Банківський депозит - звичний для більшості громадян спосіб заощадження грошей. Проте, умови по вкладах бувають різними. Щоб вибрати найвигідніший варіант, не варто вірити рекламі або сусідці, краще ретельно вивчити доступну інформацію і прийняти обдумане рішення.
Вам знадобиться
  • - документ, що засвідчує особу.
Інструкція
1
За інформацією, розміщеною в інтернеті або в проспектах найбільш привабливих з вашої точки зору банків, вивчіть умови по вкладах. Оцінюйте їх за такими параметрами, як термін, можливість поповнення, можливість зняття частини суми та дострокового розірвання без втрати відсотків, періодичність виплати відсотків, наявність або відсутність їх капіталізації.
2
Якщо вважаєте за краще не зберігати заощадження в рублях, зверніть увагу на валютні або мультивалютні вклади. Справедливості заради потрібно відзначити, що процентні ставки по ним зазвичай істотно нижче таких по рублевих депозитах. Придивіться також до вкладів в дорогоцінних металах (золоті, сріблі). Вартість останніх, як правило, тільки зростає, і досить суттєво.
3
Виберіть з усіх діючих пропозицій за вкладами 2-4 найбільш підходящих. Проведіть по ним калькуляцію доходів. Зупиніться на найвигіднішому варіанті.
4
Наведіть довідки про надійність фінансової установи, в якому збираєтеся відкрити вклад. Міжнародні агентства Standard & Poors, Fitch і Moody's складають рейтинги великих організацій, які заслуговують довіри. Якщо банк місцевого масштабу, в таких списках він, звичайно, фігурувати не може. Проте, на його офіційній сторінці в інтернеті, як правило, доступні фінансова звітність, а також відомості про склад акціонерів, величині капіталу і термін роботи. Якщо такої інформації немає або вона дуже мізерна, варто задуматися, чи варто довіряти свої гроші цієї «темної конячки».
5
Обов'язково упевніться, що банк, в який ви збираєтеся віднести свої заощадження, є учасником Системи страхування внесків (ССВ). Якщо це так, то сума до 700 000 рублей, внесена на депозит, гарантована до повернення в повному обсязі з коштів спеціального фонду.
Корисна порада
Велику суму розбийте так, щоб в одному банку знаходилося на депозитах не більше 700 000 рублів, так ви зможете скористатися перевагами ССВ в повному обсязі.