Як побороти боязнь сцени.

Деяким людям з обов'язку навчання чи служби доводиться виступати перед аудиторією для того, щоб зіграти роль, прочитати доповідь або інформаційне повідомлення. Але далеко не всі перед виходом на сцену абсолютно впевнені в собі. Існують персони, які бояться з'являтися перед глядачами. Які способи дозволять ефективно впоратися зі страхом публічних виступів?
Інструкція
1
Звільнитеся від особистих комплексів і страхів, які вас терзають і гризуть. Не бійтеся не сподобатися комусь чи здатися смішним, безглуздим. Для цього почніть цілком любити і цінувати свою особистість, прийміть себе з усіма перевагами та недоліками. Перестаньте сприймати близько до серця критику на свою адресу. Заздалегідь осмислите те, що люди про вас говоритимуть всяке: і погане, і хороше. Морально підготуйтеся до можливої невдачі або негативним відгуками про свій виступ. Розвивайте впевненість в собі і вольові якості.
2
Виходячи на сцену, уявіть собі, що ви розмовляєте з близьким другом або подругою в звичній для вас обстановці, наприклад, за чашечкою кави на кухні. Крім того, перед початком дійства для ефективного розслаблення можна використовувати спеціальні дихальні і релаксуючі вправи. Наприклад, деякі актори і вокалісти чергують глибокі вдихи із затримкою дихання і подальшим видихом.
3
Частіше практикуйтеся в щоденних публічних виступах. Для цього влаштовуйте уявні уявлення і просите своїх друзів час від часу перетворюватися в публіку, зустрічати і проводжати вас бурхливими оваціями. Влаштовуйте собі й інші тренування. Наприклад, не соромтеся задавати різні питання у людей в громадських місцях, наприклад, стоячи в черзі.
4
Активно беріть участь в соціальному житті одного або декількох колективів. Постарайтеся зайняти якийсь важливий і відповідальний пост. Чим частіше ви будете взаємодіяти з великою кількістю людей, тим раніше розкріпачитеся, відчуєте себе вільним і перестанете боятися виступів.
5
І, нарешті, як можна частіше з'являйтеся на сцені. Практика - усьому голова. З часом страх і занепокоєння підуть, а на зміну їм прийдуть із непідробне задоволення і захоплення від контакту з глядачами.
Зверніть увагу
У деяких особливо складних випадках тільки кваліфікований фахівець допоможе впоратися зі страхом сцени. Але найчастіше ви здатні самостійно позбутися його.
Незалежно від того, досвідчений ви оратор або вам належить дебютувати на сцені, неконтрольований страх, тремтячий голос і слабкість в ногах може наздогнати вас раптово. Хоча більше шансів пережити подібний стан у максималістів.
Інструкція
1
Підготуйтеся заздалегідь. Ретельно продумайте суть свого виступу і продумайте його. Складіть план, за допомогою якого ви зможете продовжити думку, якщо випадково зачепиться. Чи не вивчаються виступ напам'ять - сформулюйте головні думки і висловлюйте їх своїми словами.
2
Позитивно налаштуйтеся і розслабтеся. Безпосередньо перед виходом на сцену кілька разів глибоко вдихніть повітря грудьми і вірте в те, що все пройде відмінно.
3
Змиріться. Коли людині належить говорити про важливі і серйозні речі, то певне хвилювання цілком доречно. Не варто очікувати від себе ангельського спокою.
4
Відволікаючись на фантазію. Згадайте, як виглядають виступи чиновників на прес-конференціях, і з якою легкістю і гумором деякі з них відповідають на провокації. Уявіть себе на місці цієї людини і те, як чудово все проходить. Так ви зарядитесь позитивними емоціями, а частка гумору допоможе відволіктися від нервозності.
5
Трохи помрійте. У багатьох людей є місця, де вони хотіли б побувати. Поміркувати про це перед виступом дуже корисно. Адже тиша і умиротворення бажаною атмосфери може в одну мить уповільнити шалений серцебиття.
6
Обґрунтуйте свій страх. Зазвичай людина переживає не в загальному за виступ, а за конкретні дрібниці. Наприклад, він може боятися затнутися, втратити думку, закашлятися або що у нього пересохне в горлі. Але хіба такі дрібниці можуть зіпсувати виступ? Цінні думки не стануть більш незначними через похибки. Постарайтеся попередити свої побоювання і подумайте, як будете діяти у випадку, якщо вони виправдаються.
7
Зачекайте поки хвилювання пройде. Зазвичай цей момент настає після початку виступу - ви розумієте, що все йде своєю чергою і турбуватися вже не потрібно. Навіть якщо у вас спочатку тремтів голос, забудьте про це і продовжуйте виступ.
8
Любіть аудиторію. Якщо ви впевнені в слухачах, то чи не будете переживати за можливі помилки, так як розуміючі люди не звернуть на це увагу. Але аудиторія повинна відчувати і вашу доброзичливість до себе. І тоді хвилюванню не буде місця.