Як перемкнути режим dma. Як переключити жорсткі диски.

IDE-пристрої можуть працювати в режимі DMA - прямого доступу до пам'яті, і PIO - програмного введення-виведення, коли обмін даними здійснюється за допомогою центрального процесора. В режимі PIO система працює набагато повільніше.
Інструкція
1
Режим роботи встановлюється в BIOS. Після включення комп'ютера дочекайтеся появи на моніторі запрошення системи зайти в налаштування Setup: "Press Delete to setup". Розробник BIOS може призначити іншу клавішу, як правило, F2, F9 або F10. В меню BIOS знайдіть пункт з описом IDE-пристроїв. Встановіть режим роботи DMA. Натисніть F10, щоб вийти із збереженням налаштувань. Дайте відповідь "Y" на питання системи.
2
Після завантаження Windows використовуйте поєднання Win + R і введіть devmgmt.msc для виклику «Диспетчера пристроїв». Розкрийте вузол IDE/ATAPI контролери. Викликайте контекстне меню клацанням правої клавіші по пристроях «Первинний канал IDE» і «Вторинний канал IDE». Відзначте пункт «Властивості» і перейдіть в закладку «Додаткові параметри». У рядку «Режим передачі" виберіть "DMA, якщо доступно».
3
Якщо змінити режим не вдається, клацніть правою клавішею миші по іконці каналу і відзначте «Видалити». Для підтвердження натисніть ОК і перезавантажте комп'ютер. Після перезавантаження режим IDE буде обраний автоматично, або у вас з'явиться можливість встановити його вручну.
4
Якщо під час роботи під керуванням Windows при зверненні до жорсткого диску або оптичному приводу драйвер фіксують велику кількість помилок, система автоматично перемикається в PIO. Спробуйте замінити шлейф - можливо, саме він є причиною збоїв. Скачайте і встановіть рекомендований виробником драйвер для контролера IDE-пристроїв.
5
Перевірте стан вінчестера спеціальними тестовими програмами, наприклад, mhdd або Victoria. Якщо тести покажуть велику кількість збійних секторів, можливо, вам слід подбати про збереження інформації на інші носії.
6
Ви можете відключити контроль помилок в реєстрі. Для цього викличте вікно запуску програм поєднанням Win + R і введіть regedit. Знайдіть гілку HKEY_LOCAL_MACHINESYSTEMCurrentControlSetServicesCdfs. Відзначте ключ ErrorControl і в меню «Правка» натисніть «Змінити». Введіть значення «0» і перезавантажте комп'ютер.