Як використовувати шар-маску.

Маска шару в Adobe Photoshop потрібна, щоб захищати і приховувати виділені фрагменти зображення. Цим вона схожа на звичайну маскарадну маску . До масці можна застосовувати багато інструментів з багатого арсеналу цього графічного редактора.
Інструкція
1
Маска шару дуже зручна для створення колажів. Відкрийте зображення, яке стане фоновим, потім скрутіть його, не закриваючи.
2
Відкрийте другий малюнок. Затисніть на клавіатурі Ctrl і клацніть по іконці шару, щоб отримати виділення. Скопіюйте зображення в буфер обміну поєднанням Ctrl + C.
3
Відновіть фонове зображення і вставте основний малюнок на новий шар Ctrl + V. Натисніть кнопку Add layer mask («Додати маску шару») на панелі шарів. Поруч з іконкою зображення з'явиться ікона маски білого кольору. Ця маска приховує нижній шар.
4
До масці можна застосовувати і інші інструменти. На панелі інструментів виберіть Gradient («Градієнт»). На панелі властивостей відзначте тип «Лінійний» від чорного до білого і протягніть лінію градієнта від краю малюнка до центру. Щоб зробити плавний перехід між двома зображеннями, обробіть кордон м'якою кистю, вибираючи різні відтінки сірого.
5
Якщо ви застосуєте кнопку Add layer mask при затиснутою клавіші Alt, отримаєте інвертовану маску чорного кольору, яка приховує зображення у верхньому шарі. Щоб відновити малюнок, використовуйте білу кисть.
6
Якщо потрібно якісь елементи зображення зробити прозорими, обробіть їх пензлем сірого кольору. Попередньо переконайтеся, що ви перебуваєте на масці шару, а не на зображенні.
7
Щоб приховати непотрібні деталі малюнка, можна використовувати спільно інструменти виділення і маску шару. Обведіть потрібний фрагмент інструментами з груп L, M або P, потім застосуйте до зображення маску шару. Видимим залишиться тільки виділений елемент, інші деталі сховаються під маскою.
Корисна порада
Щоб видалити маску, клацніть спочатку по іконці маски, потім по іконі кошика на панелі шарів.