Як вивчити грузинський.

На грузинській мові і його діалектах розмовляють не менше 4 мільйонів чоловік в самій Грузії, а також у Росії (республіки Кавказу) та Туреччини. Вся складність його освоєння полягає у важкій писемності і незвичайному вимові. Проте за допомогою матеріалів в мережі інтернет ви можете за певний термін вивчити цю мову.
Вам знадобиться
  • - комп'ютер;
  • - інтернет;
  • - канцелярське приладдя;
  • - 2 зошити;
  • - клуби спілкування;
  • - план освоєння.
Інструкція
1
Почніть з самостійної роботи над грузинською мовою. Пройдіть на сайт gruzinskij.ru і завантажте собі на робочий стіл самовчитель або підручник для початківців. На першому етапі найважливіше - зрозуміти специфіку мови. Наприклад, в ньому є відмінки, яких немає в російській, а саме: трансформативного, ергатівний і кличний. Також в грузинській мові немає поняття роду іменника.
2
Розпишіть чіткий план освоєння мови і дотримуйтеся його. Це потрібно зробити незалежно від того, чи збираєтеся ви займатися самі, у групі або з репетитором. Отже, заведіть два зошити: одну - для запису нових слів, іншу - для граматики, фонетики та написання текстів. У першу заносите кожен день по 10 нових слів. Пишіть навпроти кожного переклад і транскрипцію рідною мовою.
3
Повторюйте слова щовечора. Потім просите когось протестувати вас: нехай ваш співрозмовник задає російський еквівалент, а ви повинні сказати грузинський. Робіть так кожен день, а потім в кінці тижня проводите екзаменаційний зріз усіх нових слів. Пам'ятайте, що мінімум для спілкування становить близько 500-700 лексичних одиниць. При такому підході ви освоїте їх через пару місяців роботи.
4
Читайте обов'язково прості тексти грузинською мовою. Це вам допоможе не тільки зрозуміти писемність, але і дозволить збільшити лексичний запас. До того ж це вам дасть уявлення про грузинську культуру, без якої неможливо до кінця зрозуміти сама мова.
5
Виконуйте різні граматичні вправи в другій зошити. Приділяйте даному аспекту не менше 1 години в день. Спеціальні завдання ви можете знайти на тому ж ресурсі gruzinskij.ru. Ваше завдання - читати правила і відразу закріплювати їх у вправі. Чим більше ви їх зробите, тим швидше ви почнете спілкуватися мовою.
6
Слухайте кожен день виступу грузинських коментаторів або кореспондентів. Природно, ви не зможете зрозуміти їх відразу. Найголовніше - навчитися сприймати на слух їх мова, щоб згодом бути готовим до реального співрозмовника. Опрацьовуйте аудіювання щодня протягом 30-60 хвилин.
7
Спілкуйтеся якомога більше з носіями мови. Ви це можете робити на спеціальних клубах спілкування, через скайп або за допомогою різних соціальних мереж. Вступайте в комунікацію хоча 1-2 рази на тиждень, а згодом - поринете в середу, де спілкуються тільки грузинською мовою. Ви відразу відчуєте прогрес в його освоєнні.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=mZD8jbl6_S0