Як звести квадрат в ступінь.

Статечної формат запису числа - це скорочена форма запису операції множення підстави на саме себе. З числом, представленим в такій формі, можна здійснювати ті ж операції, що і з будь-якими іншими числами, в тому числі і зводити їх в ступінь . Наприклад, можна звести в довільну ступінь квадрат числа та отримання результату на сучасному рівні розвитку техніки не складе якої-небудь труднощі.
Вам знадобиться
  • Доступ в інтернет або калькулятор Windows.
Інструкція
1
Для зведення квадрат а в ступінь використовуйте загальне правило зведення в ступінь числа, що вже має статечної показник. При такій операції показники перемножуються, а підстава залишається колишнім. Якщо основа позначити як x, а вихідний і додатковий показники ступеня - як a і b, записати це правило в загальному вигляді можна так: (x?)? = X .
2
Для практичних розрахунків найпростіше скористатися пошуковою системою Google - в неї вбудований дуже простий у використанні калькулятор. Наприклад, якщо потрібно звести в п'ятому ступінь квадрат числа 6, перейдіть на головну сторінку пошуковика і введіть відповідний запит. Сформулювати його можна так: (6 ^ 2) ^ 5 - тут значок ^ позначає ступінь . А можна самостійно розрахувати результуючий показник ступеня відповідно до формули з попереднього кроку і сформулювати запит так: 6 ^ 10. Або довірити зробити це Google, ввівши такий запит: 6 ^ (2 * 5). Для кожного з цих варіантів калькулятор пошукача поверне однакову відповідь: 60466176.
3
За відсутності доступу в інтернет обчислювач Google можна замінити, наприклад, вбудованим калькулятором Windows. Якщо ви використовуєте версії Seven або Vista цієї ОС, розкрийте головне меню системи і наберіть всього дві літери: «ка». Система відобразить в головному меню всі програми та файли, які в неї асоціюється з цим поєднанням. У першому рядку буде посилання «Калькулятор» - клацніть по ній мишкою, і додаток буде запущено.
4
Натисніть клавіші Alt + 2, щоб в інтерфейсі додатка з'явилася кнопка з функцією зведення в довільну ступінь . Потім введіть підстава - в прикладі з другого кроку це число 6 - і клікніть спочатку по кнопці x ?, а потім по кнопці x ?. Введіть показник ступеня, в яку потрібно звести квадрат - у використаному прикладі це число 5. Натисніть кнопку Enter, і калькулятор відобразить остаточний результат операції.