Як обчислити відстань між містами.

Щоб обчислити відстань між містами, можна скористатися картою і спеціальним пристосуванням - дальнометри. Також можна вдатися до сучасних калькуляторам відстаней, вони доступні всім користувачам інтернету.
Інструкція
1
Скористайтеся атласом або картою. Знайдіть на ній міста, відстань між якими вам необхідно визначити. Якщо вам цікаво знати відстань по прямій, просто виміряйте відрізок від одного міста до іншого. Зверніть увагу на масштаб, він вказаний в нижній частині карти. Зазвичай він пишеться в форматі «1: 5 000 000», це означає, 1 см карти відповідає 50 км місцевості. Таким чином, якщо відстань між містами в такому масштабі становить 5 см, значить, між ними приблизно 250 км. Якщо ж вас цікавить протяжність дороги, розбийте трасу на ділянки, виміряйте її відстань і переведіть в кілометри.
2
Використовуйте спеціальний пристрій для вимірювання відстаней на карті. Дальнометр оснащений спеціальним коліщатком, поставте його строго в точку, від якої необхідно розрахувати відстань . Не відриваючи приладу від карти, проведіть лінію (пряму або викривлену) до другого міста. Переведіть сантиметри в кілометри, використовуйте параметри масштабу, зазначені на карті.
3
Скористайтеся сучасним способом розрахунку протяжності шляху між містами. Програма "Калькулятор відстаней" дає найбільш точні результати. Знайти її можна за допомогою пошукової системи або на сайтах вантажоперевізників. В спеціальні поля калькулятора введіть назви двох міст, натисніть кнопку «Розрахувати». Якщо вам необхідно дізнатися відстань між невеликими населеними пунктами, можливо, програма не розпізнає назва цього міста, тому попередньо дізнайтеся районний чи обласний центр.
4
Якщо у вас немає можливості скористатися інтернетом, зверніться до друкованих матеріалів. Наприклад, в офісі напевно знайдеться щоденник, на перших сторінках в розділі корисної інформації ви зможете знайти таблиці відстаней, але включені в них лише великі міста. Щоб з'ясувати відстань між, наприклад, Москвою і Санкт-Петербургом, знайдіть один з міст в стовпці, а другий у верхній сходинці. Міста перераховані в алфавітному порядку. У точці перетину відповідних шпальти і рядки ви побачите відстань між містами. Воно виражено в кілометрах.