Як виставити маяки для стяжки. ремонт квартири Як заливають підлогу Як виставити маяки.

Маяки - це напрямні, по яких потрібно вирівнювати стяжку при заливці підлоги. Правильно виставлені профілі допоможуть зробити роботу швидко у відповідності з усіма будівельними нормами і не проводити додаткове вирівнювання в подальшому.
Вам знадобиться
  • - металевий профіль;
  • - рівень;
  • - саморізи;
  • - кельму;
  • - розчин;
  • - дошка.
Інструкція
1
Для маяків використовуйте металевий профіль. Це найнадійніший вид матеріалу, що дозволяє ідеально рівно відзначити рівень, по якому ви будете виробляти заливку. В крайньому випадку, допустимо в якості маяків використовувати металеві труби, але їх установка більш складна, ніж установка профілю.
2
Встановлюйте напрямні за допомогою лазерного рівня. Поставте його в найвищій точці кімнати, включите. Луч утворює рівну площину, по ній ви будете встановлювати напрямні маяки.
3
За допомогою самореза прикрутите перший направляючий профіль в протилежному кінці кімнати від встановленого лазерного рівня. По променю встановіть всі маяки паралельно один одному. Відстань між виставленим профілем в одному ряду не повинна перевищувати 30 см. Відстань між рядами робіть 40-50 см.
4
Якщо у вас немає лазерного рівня, скористайтеся монтажним або водяним приладом. Рівність стяжки перевіряйте за допомогою сухої довжиною дошки. Покладіть її на виставлені маяки, перевірте рівнем. Таким методом зробіть перевірку по всьому периметру виставлених маяків. Якщо напрямні утворюють рівну площину, приступайте до безпосередньої заливці стяжки, але перед цим закріпіть всі встановлені маяки за допомогою цементного розчину, щоб їх не зрушити при заливці.
5
Розчин готуйте в бетономішалці з розрахунку 1 частина цементу марки портландцемент 500 або 400 і 3 частин чистого і додатково просіяного річкового піску. Воду підливайте поступово, до утворення однорідної маси густоти сметани.
6
Річковий пісок має властивість осідати. Щоб цього не відбувалося, і розчин вийшов максимально однорідним, при розмішуванні додайте в нього 5 крапель будь-якого густого миючого засобу для посуду.
7
Закріпіть маяки, використовуючи кельму. Через 48 годин залийте стяжку.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=PMYxB3Kfb4k
Правильна установка маяків на етапі виконання опоряджувальних робіт заощадить сили і час і дозволить домогтися рівної поверхні. Розглянемо технологію установки маяків для штукатурення стін з використанням металевих маякових профілів.
Вам знадобиться
  • Перфоратор, дюбель-цвяхи завдовжки не менше 45мм, шуруповерт або викрутка, гіпсова штукатурка, металеві маякові профілі, шпатель, ємність для розведення штукатурки, рівень, металеве правило, схил, шнур.
Інструкція
1
Починайте роботу від кута приміщення. Маяки будуть встановлюватися на стіну вертикально. Спочатку встановіть перший попередній маяк за допомогою дюбель-цвяхів на відстані 100 - 150 мм від кута. Для цього просвердлите в стіні трохи нижче рівня стелі отвір і вставте в нього дюбель-цвях. Вкрутіть шуруп так, щоб він виступав над рівнем стіни. Прив'яжіть до капелюшку схил і опустіть майже до підлоги. У стіні, трохи вище підлоги, просвердлите отвір біля шнура схилу і вставте в нього дюбель-цвях. Відрегулюйте обидва шурупа так, щоб їх капелюшки були на одному рівні з схилом.
2
Виконайте ці ж дії на іншому краю стіни. Рівень виставлених шурупів перевірте вертикально поставленим правилом - стіна не повинна виступати. В результаті у вас з'являться два попередніх маяка, що складаються з 4 шурупів і утворюють 4 точки майбутньої площині стіни.
3
Тепер натягніть між верхніми і нижніми шурупами шнур, і додайте проміжні точки опори за допомогою дюбель-цвяхів. Після цього натягніть шнур горизонтально між двома верхніми точками в одному і іншому кутку стіни і додайте кілька проміжних точок з кроком в 500 - 600 мм. Виконайте ці ж дії з іншими точками по горизонталі. Перевірте за допомогою правила загальну площину стіни у встановлених точках.
4
Можна переходити до поетапної установці маякових профілів. Установку слід проводити по черзі - спочатку один вертикальний маяк, потім наступний, і так до кінця. Гіпсова штукатурка швидко сохне, тому не прагнете охопити все відразу. Розведіть гіпсову штукатурку і нанесіть її шпателем біля кожного шурупа по вертикалі. Призначте маяковий профіль і «втирайте» його в капелюшки шурупів так, щоб він щільно доторкнувся до кожної точки. Перевірте встановлений маяк за рівнем. Виконайте монтаж інших маякових профілів.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=W6oaE0C9MzI
Корисна порада
Не забувайте постійно перевіряти вертикальний і горизонтальний рівень встановлених елементів, і при необхідності поправляйте їх. Так ви досягнете максимально рівній площині.