Як себе вести на стажуванні.

Сучасні студенти починають замислюватися про своє працевлаштування задовго до того, як закінчать інститут. Тому багато хто з них беруть участь у літніх стажуваннях, де отримують досвід практичної роботи. Стажування - це шанс не тільки заробити влітку, але і зарекомендувати себе, забезпечити запрошення на роботу в хорошу компанію і влаштуватися в її штат на постійній основі після закінчення вузу.
Інструкція
1
Стажування є своєрідним тестом на профпридатність. Зрозуміло, що особливих пізнань у тій галузі, в якій спеціалізується компанія, від вас не потрібно. Зарплата стажера завжди нижче, ніж зарплата тих, хто числиться в штаті. Але роботодавець бере на себе зобов'язання навчати вас практичній роботі. Тому те, наскільки ви здатні навчатися і сприймати новий для вас матеріал - показник того, чи є сенс у подальшому співробітництві. Постарайтеся не вдарити в бруд обличчям - виявляйте цікавість, не соромтеся запитувати, демонструйте навички самостійної роботи - шукайте відповіді на свої запитання в інтернеті і спеціальній літературі.
2
Те, що ваша зарплата нижче всіх, не привід для того, щоб порушувати дисципліну. Намагайтеся не спізнюватися з ранку і повертаючись з обіду, чи не покидайте своє робоче місце раніше закінчення трудового дня, якщо тільки керівник стажування не дозволив вам це. Приймайте участь у всіх заходах компанії - загальних зборах колективу та роботах з благоустрою.
3
Будьте готові до того, що ваші колеги будуть ставитися до вас дещо поблажливо і навіть жартувати над вами. Ставтеся до жартів з гумором, будьте відкриті і доброзичливі. Припиняйте спроби звалити на вас частину обов'язків, які ви виконувати не повинні. А от виконувати громадські доручення, як самий незайнятий член колективу, не відмовляйтеся.
4
Не забувайте, що крім хороших комунікативних навичок та відповідності корпоративній культурі, ви повинні продемонструвати роботодавцю і свої ділові якості. Старанно, якісно і в строк виконуйте дані вам завдання. Пропонуйте кілька рішень, показуйте свої таланти, тут соромитися не треба.
5
Вникайте не тільки в роботу того підрозділу, де проходить ваша стажування. Цікавтеся роботою компанії в цілому, її структурою, взаємозв'язками між відділами. Користуйтеся наданою нагодою і отримуйте роз'яснення, які вам просто зобов'язані давати. Цим ви зарекомендуєте себе як допитлива людина, що бажає досконало вивчити майбутню професію. Якщо ваші старання не залишаться непоміченими, можете розраховувати, що роботу в цій компанії вам запропонують.