Як з насіння виростити сосну.

Сосна відноситься до вічнозеленим хвойним деревам. Сімейство Pinaceae має більше 100 різновидів, але незалежно від сорту будь-який вид сосни найкраще розмножується за допомогою насіння, які в природних умовах розносяться вітром на величезні відстані і проростають без додаткового догляду. Для вирощування сосни в саду необхідно дотримуватися певної агротехніку.
Вам знадобиться
  • - соснові шишки;
  • - тирсу або пісок;
  • - родючий грунт;
  • - ящики для посіву.
Інструкція
1
Щоб виростити сосну з насіння, вам буде потрібно зібрати шишки. Робити це краще всього в вересні, коли насіння практично визріли. Але в будь-якому випадку вам доведеться розкласти шишки тонким шаром в сухому опалювальному приміщенні, щоб мати можливість зібрати посівний матеріал.
2
Через два-три тижні витягнете насіння, для цього достатньо обшелушіть шишки. Насипте зібраний посівний матеріал в ємність, залийте водою. Все невизревшіе насіння і сміття спливуть, злийте воду.
3
Помістіть насіння у вологу тканину на 36 годин. Через вказаний проміжок часу приступайте до безпосереднього посіву.
4
Висів виробляєте в тирсу, отримані з порід листяних дерев. Допустимо висівати насіння сосни в пісок, попередньо і пісок і тирсу потрібно ретельно змочити.
5
Посіяне насіння присипте на глибину 2 см, прікатайте, акуратно полийте. До сходів підтримуйте посіви у вологому стані. Плівкою накривати ящики не потрібно, так як сходи з'являться тільки через 45-60 днів і якщо їх накрити, це призведе до появи цвілі, що згубно позначиться на посівах.
6
Як тільки рослини підростуть до 5-6 см, розсадите їх на відстані 50х50 см. Для пересадки використовуйте родючу суміш з 2 частин дернової землі, 1 частини перегною, 1 частини деревної тирси, 1 частини торфу. Допустимо пікірувати рослини в грунтову суміш, призначену для розсади. Її ви можете придбати в готовому вигляді в магазині для садівників і городників.
7
Посадку в грунт виробляєте на наступний рік. Підготуйте ями, заправте їх тирсою, дернової землею, торфом. Пересадите саджанці, ущільните грунт, полийте.
8
Відразу висівати насіння сосни в грунт недоцільно, так як їх можуть повністю знищити гризуни, які завжди селяться біля людського житла. Тому до того, як саджанці досить зміцніють, вирощуйте їх в розпліднику або в зимовій оранжереї.