Як бути, якщо не подобається навчання.

Отримання вищої освіти - обов'язкова ланка на шляху до дорослого і самостійного життя. Але часом трапляється так, що в середині дороги до диплома студент розуміє, що його спеціальність не цілком йому підходить.
Інструкція
1
З'ясуйте причину свого відсторонення від навчання. Вона може бути банальною і називатися лінню або дійсно вказувати на ваш невірний вибір спеціальності. Проаналізуйте, з чого почалися проблеми. Можливо, не складений іспит навів вас на подібні думки. Якщо ж ви твердо вирішили, що ця професія не для вас, варто зробити декілька кроків.
2
Визначте ту область, в якій вам хотілося б працювати в майбутньому. Складіть список ваших інтересів, умінь і тих навичок, які вам абсолютно недоступні. Аналіз такої простої таблиці допоможе вибрати майбутню професію.
3
Не приймайте поспішних рішень. Подати заяву про відхід ви завжди встигнете. Не поспішайте робити різких кроків, постарайтеся обговорити свій новий вибір спеціальності з батьками і тими людьми, які добре вас знають і мають певний авторитет у ваших очах. Непогано буде поспілкуватися з викладачами на факультеті і дізнатися їхню думку про те, яка професія вам підійде.
4
Змініть факультет чи університет. Після ретельних роздумів прийміть рішення і знайдіть потрібну вам спеціальність в університетах міста. Бажано переміщатися в рамках одного вищого закладу, тому для початку дізнайтеся про наявність факультету у вашому вузі. Подайте заяву про переведення або ж про відхід, не забудьте взяти з деканату довідку про прослухані годинах. Вона може стати в нагоді на іншій спеціальності для відновлення вас на той же курс (за умови, що предмети приблизно збігалися, як це часто буває на початкових етапах навчання).
Зверніть увагу
Пропуск занять і вичікування неминучого відрахування за них - не найкращий варіант зміни спеціальності. У цьому випадку вам доведеться поступати в новий університет з першого року навчання.
Корисна порада
Можливо, робота вашої мрії зовсім не вимагає спеціальної освіти. У такому випадку вам слід закінчити університет і отримати диплом, а після цього (або під час) пройти курси і вивчати вакансії.