Як вийти з лісу.

Заблукати в лісовій гущавині немудро, а щоб вийти звідти, потрібно знати декілька хитрощів. Збираючись на полювання, риболовлю чи по гриби-ягоди, не забувайте будинку компас. Якщо ви випадково відбилися від компанії, не панікуйте - вас знайдуть! Складніше доведеться людині, яка опинилася в такій ситуації на самоті.
Інструкція
1
Виявивши, що місце, де ви знаходитеся, вам абсолютно незнайоме, ви не спостерігаєте орієнтирів, за якими йшли, зупиніться і не робіть більше необдуманих вчинків. Згадайте, коли і де ви бачили особливу прикмету або знайомий відрізок шляху. Постарайтеся й пригадати з якого боку тоді світило сонце. Можна пройти трохи в розрахованому напрямку в надії знайти загублену дорогу.
2
Якщо цей варіант не спрацював, прислухайтеся - залізницю, шосе або працюючий трактор чутно за 3-4 кілометри. Покричіть, в проміжках слухайте, не відповість вам хтось. Гавкіт собаки розноситься на 2-3 кілометри. Понюхайте повітря - ви можете вловити дим від багаття.
3
Спробуйте знайти джерела води, струмок приведе вас до річки, а річка - до людей.
4
Постарайтеся залізти на високе дерево, ви зможете побачити будівлі, труби, інші знайомі орієнтири. Але «древолазаніем» займайтеся дуже обережно, будь-яка травма у вашій ситуації може стати фатальною.
5
Пошукайте покинуту дорогу, вона здатна привести вас до цивілізації. Якщо ви зустріли кілька стежок, вибирайте найбільш протоптану.
6
Приблизно уявляючи, де ви знаходитесь, потрібно визначити сторони світу, щоб вибрати напрямок руху. Північ можна знайти по Полярній зірці. Вона велика і яскрава, але розгледіти її ви зможете лише ясною вночі.
7
По годинах ви зможете визначити напрямок, орієнтуючись на Сонці. Відстань між одиницею і годинниковий стрілкою, яка спрямована на Сонце, розділіть навпіл. Якщо провести уявну лінію від центру годин через цю точку, її кінець буде вказувати на південь.
8
Знайдіть моховитих бік дерев - це північ. Мурашники ж зазвичай стоять на південній стороні дерева.
9
Щоб не заблукати остаточно, залишайте зарубки. Вибирайте нові орієнтири, щоб можна було повернутися на вихідну позицію для подальших пошуків вірного напряму.