Як вести себе з учнями.

Організація навчального процесу в сучасних школах вимагає від учителя певних знань, навичок, умінь, а також сил і терпіння. Внутрішній світ дитини непередбачуваний і безмежний, саме тому до кожного з дітей має бути індивідуальний підхід з боку наставника.
Інструкція
1
Звертайтеся однаково з усіма учнями , не варто когось виділяти, а когось, навпаки, не помічати. Ніколи не підвищуйте голос, намагайтеся бути стриманим і професійним педагогом. Любіть учнів, саме це хлопці в підлітковому віці відчувають найбільше, вони потребують тепла і ласки не тільки в стінах будинку.
2
Залиште неслухняного учня після уроків і спробуйте з ним поговорити, знайти спільну мову, пояснити, що його поведінка є неприйнятною для суспільства. При цьому не варто дорікати дитини, скажіть краще, що вас засмучує його поведінку, ображають його вчинки.
3
Пограйте в виховну гру Ти-Інший. Змоделюйте ситуацію, дзеркальну тій, в якій ваш підопічний образив когось. Нехай будь-який інший учень поведе себе настільки ж некоректно по відношенню до нього. Обговоріть, що відчував дитина в цій ситуації, що його зачепило, схвилювало, дайте йому можливість самостійно прийти до висновку, що такі дії мають негативні последстівія, а тому неприйнятні.
4
Заохочуйте інших учнів за хорошу поведінку, щоб у неслухняного було прагнення досягти того ж. Поговоріть з колегами-викладачами і дізнайтеся, як шкідливий дитина поводиться на інших уроках, можливо, причина криється саме в вас і вашу поведінку.
5
Надішліть хулігана до шкільного психолога, якщо не справляєтеся з ситуацією самостійно. Однак попередньо переговорите з фахівцем, обрисуйте проблему, щоб психолог знав, що саме потрібно з'ясувати і згодом скорегувати.
6
Запросіть у школу батьків. У розмові з дорослими будьте послідовні і спокійні. Не варто обрушувати на них свої скарги, спочатку розкажіть про їх дитину, її поведінку в школі, його здобутки і таким способом підведіть безпосередньо до самого конфлікту. Запропонуйте батькам вирішити виниклу проблему спільно, розкажіть їм про конкретну тактику дій, які можуть вплинути на поведінку учня.
На вчительських плечах лежить відповідальність не тільки за виховання і навчання учнів, а й за підтримання дисципліни в класі і створення дружньої атмосфери, яку пізніше підросли діти будуть згадувати із приємною ностальгією. Для цього слід дотримуватися ряду принципів.
Інструкція
1
Практично на кожному уроці під час вивчення нового матеріалу виникають шепоти, передача лінійок, ластиків, запасних ручок і т.д. Причина цієї «метушні» полягає в тому, що учням досить утомливо освоювати нову тему, особливо, якщо говорить тільки вчитель. Якщо в класі почався «балаган», продовжите розповідь, але дуже тихим голосом. Цей спосіб залучення уваги працює завжди: коли фон різко стає тихим, діти починають прислухатися, а для цього потрібно припинити шарудіти і перешіптуватися.
2
Чи не підвищуйте голосу. Учні майже завжди хочуть випробувати терпіння вчителя, тому швидко починають шукати ниточки, якими можна буде маніпулювати. Наприклад, коли ви викликаєте в школу батьків, школяр може довго просити вас не робити цього, заплакати, закричати, образити або навіть погрожувати. У цьому випадку зберегти спокій досить складно, однак, вам потрібно відразу зрозуміти, чи будете ви непохитні у своєму рішенні чи все ж змініть гнів на милість.
3
Якщо ви оберете друге, діти навряд чи стануть вам довіряти, так як «розкусять» в вас нотки нерішучості, на які можна буде «тиснути» і далі. Так що краще давати тверду відповідь. До речі, це стосується і приємних моментів. Наприклад, якщо ви пообіцяли учням, що через два тижні вирушите з класом в похід, обов'язково стримаєте слово, незважаючи на будь-які зовнішні обставини. Тоді хлопці точно будуть вважати вас авторитетною особою.
4
Не забувайте хвалити школярів. Можливо, причина їхньої агресії або непосидючості полягає в нестачі індивідуальної уваги. Похваліть за правильну відповідь, за якісно написану контрольну роботу, за виразне читання вірша або навіть просто за красивий бантик або нову зачіску. Але не ділите учнів на «любимчиків і інших». Діти завжди відчувають це і починають ревнувати, що може призвести до несподіваних і далеко не приємних наслідків.