Як знайти момент опору. Як знайти момент по перетину.

Фахівці знають, що знайти опір ланцюга простіше всього за допомогою спеціального пристрою омметра. Але що робити, якщо з якоїсь причини цього приладу немає під рукою, або підключення його неможливо? У цих випадках необхідно вдатися до альтернативних методів знаходження.
Вам знадобиться
  • - омметр;
  • - амперметр;
  • - вольтметр;
  • - штангенциркуль.
Інструкція
1
Визначте опір за допомогою омметра. Візьміть омметр і приєднайте його до кінців провідника, який не підключений при цьому до джерела струму. Подивіться на циферблат приладу. На шкалі пристрою або на цифровому табло відіб'ється величина опору даної ділянки ланцюга.
2
Визначте опір за допомогою амперметра і вольтметра. Виміряйте момент опору за допомогою амперметра і вольтметра, якщо омметра у вас немає. Для цього виконайте наступні дії. Підключіть ланцюг до джерела струму.
3
Встановіть послідовно до кінців ланцюга амперметр і паралельно до вимірюваного ділянці - вольтметр. При з'єднанні приладів необхідно дотримуватись полярності: контакти приєднуються позитивний до позитивного, негативний до негативного.
4
Зніміть показання приладів, які з'являться на екрані. Не забувайте, що вольтметр виводить свідчення в вольтах, а амперметр в амперах.
5
Знайдіть момент опору мережі. Для цього розділіть значення напруги на значення сили струму. В результаті отримаєте значення опору в Омах.
6
Визначте опір за допомогою матеріалу і розміру провідника. Дізнайтеся, з якого матеріалу складається проводнік.Определіте його питомий опір, використовуючи спеціальну таблицю, яку без зусиль можна знайти в інтернеті. При цьому необхідно брати результат з тієї колонки таблиці, де він подається в Ом * мм2/м. Виміряйте довжину свого провідника в метрах.
7
Визначте площа поперечного перерізу провідника. Для цього можна використовувати штангенциркуль, якщо провідник має круглий перетин. У випадку з круглим перерізом необхідно дізнатися діаметр в міліметрах, а після знайти площу його поперечного перерізу: діаметр зводиться в квадрат, ділиться на 4 і множиться на 3,14.
8
Якщо перетин має іншу форму, наприклад, прямокутник, все одно знаходите його площа, якщо не вказано спочатку для конкретного провідника. Робіть це за відповідними формулами для кожної з конкретних форм перерізу.
9
Помножте отримане питомий опір на довжину свого провідника і розділіть на площу його поперечного перерізу. Момент опору знайдений.