Як відігріти металопластикові труби.

Водопровідні труби можуть промерзати під фундаментом будинку або в грунті, якщо вони прокладені недостатньо глибоко, а також у тому випадку, якщо вони знаходяться в недостатньо утепленому підвалі. Майте на увазі, що металопластикові труби не можна відігрівати паяльною лампою. У цій ситуації скористайтеся іншими способами.
Інструкція
1
Знайдіть місце замерзання водопроводу. Обстежте труби в підвалі на вході в будинок. Помацайте їх. У місці замерзання вони більш холодні.
2
Обмотайте трубу ганчіркою там, де вона промерзла. Відкрийте водопровідні крани в домі. Приготуйте гарячу воду. Якщо в будинку немає запасу води, можна розтопити для цих цілей сніг.
3
Поливайте трубу спочатку прохолодною водою, а потім гарячою, поступово збільшуючи температуру, щоб уникнути пошкодження водопроводу.
4
Залиште крани водопроводу відкритими на кілька годин, щоб вийшов весь лід. Утепліть трубу в підвалі щоб уникнути чергового замерзання води.
5
Якщо металопластикові труби водопроводу замерзли під фундаментом або в грунті, відігріти їх можна, використовуючи бочку, побутової насос і кисневий шланг. Налийте в бочку гарячу воду, підігрівати її паяльною лампою або іншим способом, наприклад, на багатті.
6
Засуньте шланг в трубу водопроводу, поки він не упреться в лід. Відкрийте кран, надягніть на нього гумовий шланг і опустіть його в бочку або підставте під кран відро, якщо не можна помістити бочку недалеко від крана.
7
Увімкніть насос і закачуйте гарячу воду з бочки в трубу, одночасно пропіхівая шланг всередину по мірі розморожування крижаної пробки. Час від часу вимикайте його і зливайте воду з відра в бочку.
8
Вимкніть насос і витягніть шланг з труби , коли проб'ється крижана пробка, і вода з неї буде шмагати під напором.
9
Якщо є можливість, застосуєте для відігрівання металопластикової труби спеціальне обладнання: гидродинамическую машину або парогенератор. При відігріванні труби гідродинамічної машиною просуньте кінець шланга в трубу і просто включите установку. Тиск, що створюється гідродинамічної машиною, розіб'є лід.
10
При використанні парогенератора труба відігрівається паром. Якщо ви хочете розморозити водопровід таким способом, підготуйте товстостінну трубу діаметром 500 мм. Приварите до неї манометр і запобіжний клапан, який налаштовується на тиск в три атмосфери. Воду для отримання пари нагрівайте в бочці. Використовувати парогенератор необхідно відповідно до інструкції по його експлуатації.
Використання металопластикових труб при монтажі внутрішньобудинкових інженерних комунікацій має ряд переваг. Пластик дешевше металу, не схильний до корозії, не боїться температурних коливань та інших видів агресивного зовнішнього впливу. Металопластикові комунікації забезпечують раціональне витрачання природних ресурсах, мають більш тривалий термін експлуатації.
Вам знадобиться
  • - дерев'яний або гумовий молоток;
  • - заглушки;
  • - трубогиби;
  • - труборізи;
  • - спеціальні кріплення.
Інструкція
1
Перш ніж почати установку труб, визначте температуру повітря в приміщенні. Монтажні роботи повинні проводитися при температурі 10 і більше градусів вище нуля. Якщо бухти металопластикових труб транспортувалися при мінусовій температурі, витримайте їх протягом доби в теплому приміщенні. Тільки після цього приступайте до розкручування.
2
Розріжте труби за допомогою спеціальних труборізів під кутом 90 градусів. Відкалібруйте (вирівняйте) окружність, намітьте місце, в якому вона буде з'єднуватися з фітінгом. Надіньте на зазначену ділянку фитинг і закріпіть його. Металопластикові труби гнучкі, тому для їх монтажу додаткові комплектуючі (з'єднувальні куточки або коліна) не вимагаються. Монтаж прес-фітингів проводиться за допомогою спеціального обладнання для пайки металопластику.
3
Закріпіть готовий трубопровід за допомогою спеціальних кріплень таким чином, щоб труба могла вільно переміщатися в напрямку своєї осі. При горизонтальному способі укладання труб кріплення необхідно встановлювати через кожні 50 см трубопроводу, при вертикальному монтажі - через кожен метр.
4
Закріпіть запірну арматуру і колектори, якими укомплектовані інженерні комунікації. Використовуйте для цього автономні нерухомі кріплення, що запобіжить додаткове навантаження на водопровідну або опалювальну систему в процесі експлуатації.
5
Перед початком експлуатації перевірте трубопровід на предмет протікання.
Зверніть увагу
При монтажі трубопроводів використовуйте тільки сертифіковані металопластикові труби, які відповідають чинним в Росії нормам. Намагайтеся встановлювати тільки ті фітинги, які відповідають типу труби. Переважніше купувати їх в комплекті з бухтами металопластику.
Корисна порада
Якщо при монтажі металопластикових труб на одній з ділянок стався перелом або сплющування труби, її можна акуратно виправити гумовим або дерев'яним молотком. Щоб труба не перекручувалася під напругою, її вільні кінці бажано закрити спеціальними заглушками.