Як у Word зробити нумерацію сторінок.

Нумерація сторінок в тестових документах додатки Word, що входить в офісний пакет Microsoft Office, - це вбудована функція, яка може бути включена штатними засобами самої програми і не вимагає використання додаткового програмного забезпечення.
Інструкція
1
Викличте головне системне меню, натиснувши кнопку «Пуск» і перейдіть в пункт «Усі програми». Розкрийте посилання Microsoft Office і запустіть додаток Word. Відкрийте документ, що підлягає нумеруванню сторінок .
2
Розгорніть меню «Вставка» верхньої сервісної панелі вікна програми Word і вкажіть пункт «Номери сторінок » (для Word версії 2003). Виберіть бажане розташування номера сторінок и в рядку «Положення» в діалоговому вікні. Вкажіть потрібний тип вирівнювання: - по центру; - по лівому краю; - всередині; - по правому краю; - снаружі.Пріменіте або зніміть прапорець в рядку «Номер на першій сторінок е» залежно від того, чи потрібна нумерація першої сторінок и документа. Підтвердіть збереження зроблених змін, натиснувши кнопку OK (для Word версії 2003).
3
Розкрийте меню «Вид» верхньої сервісної панелі вікна програми Word версії 2007 і вкажіть пункт «Колонтитули». Скористайтеся посиланням «Верхній/нижній колонтитул» для вибору місця розташування номера сторінок и документа і натисніть кнопку «Проставити нумерацію». Не міняйте нічого, якщо передбачається, що номери сторінок будуть знаходитися в лівій частині документа. Або виділіть відобразився номер кліком миші і скористайтеся значком «Вирівняти по центру» у верхній панелі інструментів, якщо необхідно змінити положення номера. Натисніть кнопку «Закрити» для збереження зроблених змін (для Word версії 2007).
4
Оберіть інші можливі параметри відображення номера сторінок и документа: - дата створення документа; - час створення документа.Подтвердіте застосування зроблених змін, натиснувши кнопку OK.
5
Зверніть увагу на те, що нумерація сторінок - це динамічна функція і тому здійснюється в процесі створення самого документа. Цим дана функція відрізняється від програми PowerPoint, де вставка може бути виконана в довільно обраному місці. Також слід пам'ятати, що нумерація сторінок залежить від шрифту і може різнитися на різних комп'ютерах.
При створенні документів в текстовому редакторі Microsoft Word 2010 користувачеві може знадобитися додати колонтитули, що містять окрему інформацію про документ або номер сторінки.
Інструкція
1
Для того щоб включити нумерацію сторінок, відкрийте потрібний текстовий документ і активуйте вкладку «Вставка» у верхньому меню.
2
У блоці «Колонтитули» клацніть один раз лівою кнопкою миші по рядку «Номер сторінки» і виберіть у списку, місце розташування номера сторінки. Відкриється вкладка «Конструктор» у розділі «Робота з колонтитулами», в якій відображені основні налаштування параметрів колонтитулів і номерів сторінок.
3
На вкладці натисніть кнопку «Номер сторінки», розташовану зліва, і виберіть рядок «Формат номерів сторінок ...». Відкриється вікно з настройками нумерації, в якому користувач може вибрати тип номерів сторінок, включити нумерації окремих розділів документа і задати початковий номер сторінки. Виберіть необхідні параметри і натисніть кнопку «ОК».
4
Для зміни формату нумерації також можна виділити текст номера сторінки і, клацнувши по ньому правою кнопкою миші, вибрати рядок «Змінити поле ...». У вікні в блоці «Властивості поля» виберіть необхідний формат номерів сторінок та натисніть кнопку «ОК».
5
При необхідності виберіть особливі настройки нумерації сторінок, клацнувши по кнопці «Параметри» на вкладці «Конструктор». У списку можна вибрати «Особливий колонтитул для першої сторінки» (наприклад, при наявності в документі титульного аркуша) або «Різні колонтитули для парних і непарних сторінок» (наприклад, при подальшому включенні двостороннього друку документа).
6
Після того, як всі параметри нумерації сторінок задані, натисніть кнопку «Закрити вікно колонтитулів» у правій частині вкладки «Конструктор».
Зверніть увагу
При створенні колонтитулів з номерами сторінок програмне забезпечення Microsoft Word 2010 за замовчуванням включає автоматичну нумерацію. Змінити номера окремих сторінок можна, клацнувши два рази лівою кнопкою миші по області колонтитулів, тобто відкривши вкладку «Конструктор».
Корисна порада
Для того щоб скасувати нумерацію сторінок, відкрийте вкладку «Конструктор» блоку «Робота з колонтитулами», двічі клацнувши лівою кнопкою миші по верхній або нижній частині будь-якої сторінки документа. На вкладці натисніть кнопку «Номер сторінки» і виберіть рядок «Видалити номери сторінок». Також номер сторінки може прописатися в колонтитулі, і для його видалення натисніть Кнопку «Верхній колонтитул» і виберіть рядок «Видалити верхній колонтитул». Те ж саме виконайте і для нижнього колонтитула.