Як повернути відправлені гроші. помилковий переказ грошових коштів ощадбанк Як повернути.

При використанні безготівкової системи розрахунків можуть виникнути такі ситуації, коли кошти відправлені не тому одержувачу. Якщо це трапилося з вами, не варто засмучуватися, адже ви зможете повернути перераховану суму.
Інструкція
1
Припустимо, ви переводили грошові кошти за допомогою банкомату. Після введення всіх дані раптом виявляєте помилку в розрахунковому рахунку одержувача. В цьому випадку негайно зателефонуйте в call-центр, номер його телефону ви зможете подивитися на банкоматі. Поясніть всю ситуацію і попросіть не проводити платіж.
2
Після цього вирушайте в обслуговуючий банк. Тут ви повинні написати заяву на ім'я начальника відділу. В документі вкажіть дату і суму платежу, а також адресу банкомата. До заяви додайте копію квитанції. Якщо платіж не встиг піти, вам повернуть грошові кошти протягом 30 днів.
3
Ну а що робити, якщо платіж проведений, і одержувач не хоче повертати їх назад? В цьому випадку вам варто звернутися в суд. Напишіть позов та долучіть квитанцію. Якщо рішення буде на вашу користь, одержувач просто зобов'язаний буде повернути кошти назад.
4
Якщо ви є юридичною особою, повернути перераховану суму можна різними способами. Припустимо, ви передали операционисту платіжне доручення. Після цього вам дзвонить контрагент і каже, що його банківські реквізити змінилися. В цьому випадку ви повинні зателефонувати в свій банк. Якщо платіжне доручення не проведене, можливо, операціоніст просто він не оформить.
5
Ну а якщо платіж проведений на неіснуючі реквізити, будьте впевнені, що гроші повернуться протягом 10 днів. Якщо ви хочете прискорити процес, напишіть заяву на ім'я начальника відділу обслуговування юридичних осіб.
6
Може виникнути й інша ситуація. Припустимо, ви перевели певну суму не тому постачальнику. В цьому випадку ви можете зв'язатися з керівником тієї компанії і попросити повернути помилковий переклад, при цьому в платіжному дорученні його бухгалтер повинен вказати в підставі те, що переводимая сума є поверненням коштів.