Як вести себе на службі в церкві.

У будь-якої людини, навіть атеїста, може виникнути ситуація, коли йому потрібно буде зайти до церкви і бути присутнім на службі . Щоб не образити почуття віруючих і не показати себе людиною невисокої культури, вам необхідно буде дотримати правила і відповідати тим вимогам, які пред'являються до зовнішнього вигляду і поведінки прихожан.
Інструкція
1
Особливі правила існують для жінок, які збираються відвідати церковну службу. В православний храм все вони повинні входити з покритими хустками або шарфами головами і в спідницях нижче колін. Руки повинні бути теж прикриті. Чоловікам, навпаки, належить знімати головні убори при вході до церкви. Якщо ви знаходитесь в дорозі і не можете переодягнутися, то при вході в багато церкви ви знайдете коробки, в яких складені хустки і заорюються спідниці. Надіньте їх і, виходячи, зніміть і акуратно склавши, покладіть назад. Коли ви збираєтеся потрапити на службу, зніміть з обличчя косметику, деякі строгі батюшки можуть зробити зауваження, побачивши яскравий лак на нігтях.
2
В храмах богослужіння проходить тричі на день. Безперешкодно увійти та пройти помолитися, поставити свічки до будь іконі ви зможете, тільки якщо немає служби. Коли ви спеціально збираєтеся відвідати службу, з'явитеся заздалегідь, увійдіть в храм до її початку і займіть вільне місце. Перед цим не забудьте відключити мобільний телефон. Не слід лізти вперед тих, хто вже зібрався в її очікуванні. Встаньте спокійно, не переходите з місця на місце, не крутіть головою, розшукуючи знайомих. Приготуйтеся до того, що стояти доведеться два-три години.
3
Для тих, кому важко стояти весь час, біля стін можуть стояти лави. Скористайтеся ними тільки якщо ви сильно втомилися. Коли будуть відкриті царські врата, всі парафіяни повинні стояти. Повертатися спиною до вівтаря не можна. Щоб покинути храм під час служби, поверніться боком і тихо, не привертаючи уваги, вийдіть.
4
Поводитися на службі в храмі потрібно спокійно, не привертаючи уваги. Намагайтеся не розмовляти ні з ким, відповідайте на питання упівголоса. Коли прийде час цілувати ікону, на губах не повинно бути помади. Прикладіть до її куті або краю одягу зображеного на іконі святого.
5
Дорослих дітей, що вперше відвідують церкву, ознайомте з правилами поведінки в ній. В тому випадку, з вами маленька дитина, не дозволяйте йому бігати і шуміти. З сумували малюком краще покинути храм, взявши його на руки.