Як зварити смачно перловку. Як приготувати смачно перловку.

Перловка. Сірий і непоказний «мужицький рис», як її називають у народі. Грубі круп'яні зерна, які багато хто недолюблює з дитинства. Здається, і як в істориків язик повернувся обізвати несмачну перловку улюбленої кашею Петра Першого? Однак більшість людей вважають цю крупу грубої і невдячною тільки тому, що не вміють правильно готувати. А от якщо зробити все, наприклад, за рецептом Вільяма Похльобкіна, то каша з «перловою» крупи цілком може стати найулюбленішим блюдом на вашому столі.
Вам знадобиться
  • стаканперловой крупи;
  • 1 літр води;
  • 2 каструлі різного обсягу;
  • 2 літри молока;
  • цукор;
  • масло вершкове;
  • 100 мілілітрів жирних вершків.
Інструкція
1
Переберія і кілька разів промийте стакан перлової крупи. Промивайте до тих пір, поки вода не стане прозорою. Можна скористатися для цієї мети ситом або друшляком.
2
З вечора замочіть очищену крупу в 1 літрі води. Залиште на ніч. Вільям Похльобкін рекомендує вимочувати перловку 10-12 годин.
3
Через кілька годин оціните результат. Крупа набухла, стала пружною і гладенькою. Вода повністю або майже повністю вбралася. Якщо це не так, то залишки рідини потрібно злити.
4
У каструлю меншого обсягу влийте молоко і нагрівайте його до 40-42 градусів. Поки молоко гріється, у велику каструлю влийте воду і закип'ятіть, після чого зменшіть вогонь до мінімального. Потім акуратно поставте в каструлю посуд з підігрітим молоком. У вас вийшла водяна баню, на якій і буде готуватися улюблена каша Петра Великого.
5
В молоко всипте вашу крупу, цукор і перемішайте. Більше кашу весь час варіння чіпати не можна.
6
Під час готування стежте за рівнем води в нижній каструлі. За необхідності додавайте окріп. Час варіння перловки на молоці - не менше 6 годин.
7
Через 6 годин оціните результат. Молоко за цей час протопити, ставши кремово-рожевим, каша протомитися до стану найніжнішого крему. З неї пішла вся «шрапнельні», а колір з сірого став перловим. Зверху утворилася коричнювата молочна скориночка, яку можна викинути, а можна і вмішати в готову кашу.
8
Додайте в готову страву вершкове масло або влийте 100 мілілітрів жирних вершків, перемішайте. Можна накривати на стіл і збирати оплески членів сім'ї.
Корисна порада
Все спрощується, якщо у вашому будинку є такий корисний девайс, як мультиварка. Тепер можна не мучитися з установкою водяній лазні, постійним спостереженням за рівнем води, а просто завантажити молоко і крупу в чашу «мульти», поставити режим «гасіння» і задати час 6:00.