Як прикрасити чорно-білу фотографію.

Зазвичай кольорові знімки роблять чорно-білими, щоб створити ефект загадковості або досягти мистецьких завдань. Але іноді виникає необхідність надати кольору чорно-білої фотографії, наприклад, старою. Для цього зазвичай використовують растровий редактор Photoshop.
Вам знадобиться
  • - програма Photoshop
  • - чорно-біла фотографія
Інструкція
1
Якщо ваше чорно-біле фото - одне з тих, що зберігаються в старих альбомах, то спочатку вам доведеться перевести її в цифровий формат. Для цього відскануйте фото з високою роздільною здатністю, зазвичай 600 dpi.
2
Завантажте програму Photoshop і відкрийте в ній файл зображення. Зайшовши у вкладку «Зображення» (Image) - «Режим» (Mode), переконайтеся, що галочка стоїть навпроти режиму RGB, якщо ні, поставте її там. Якщо стоїть режим градацій сірого, ви не зможете працювати з квітами.
3
Перейдіть в режим швидкого маскування, для цього клікніть по кнопці «Правка в режимі швидкого маскування» (Edit in quick mask mode) на панелі інструментів. Буде створений тимчасовий альфа-канал, куди у вигляді маски буде записуватися виділення. Відрегулюйте жорсткість кисті, наприклад, для роботи зі шкірою людини можна поставити приблизно 80% або трохи більше. Виберіть чорний колір основним і починайте акуратно виділяти їм ділянки шкіри - обличчя і тіла. При необхідності регулюйте розмір кисті.
4
Чорний колір маскує, а білий - стирає цю маску. Тому якщо ви випадково зафарбували зайві ділянки, пройдіться по ним білої пензлем. На кордоні, наприклад, між волоссям та шкірою, зменшуйте жорсткість кисті до мінімальних значень або до нуля, щоб кордон не виглядала різкою.
5
Повторно натисніть на кнопку швидкого маскування, щоб повернутися в звичайний режим редагування. Тимчасовий альфа-канал віддалиться, а маска перетвориться на виділення.
6
Створіть дублікат шару. Зайдіть в «Редагування» (Edit) і натисніть «Вирізати» (Cut). Вийде новий шар з виділеною частиною зображення. Виділіть його в палітрі шарів і натисніть «Зображення» (Image) - «Корекція» (Adjystment) - «Тон/Насиченість» (Hue/Saturation). Регулюючи бігунок в полі «Тон» (Hue), підберіть бажаний колір шкіри. Можна трохи підкоригувати і насиченість. Поставте галочку навпроти «Тонування».
7
Знову поверніться на фоновий шар Background layer. Увімкніть режим швидкої маски і виділіть волосся пензлем з низьким рівнем жорсткості. Повторіть ту ж послідовність дій, що і в попередніх кроках.
8
Крім настройок в «Тон/Насиченість» ви також можете використовувати «Колірний баланс» (Color balance) і «Заміну кольори» (Color replacement), «Криві» (Curves). У «Заміні кольору» поставте галочку навпроти варіанту «Зображення», піпеткою виберіть самий темний колір на шкірі або іншій ділянці, який редагуєте. Потім порухайте бігунки в параметрах «Яскравість», щоб підкоригувати насиченість тону. Експериментуйте з повзунком «Розкид».
9
Виконайте те ж саме з усіма ділянками фотографії, які потрібно пофарбувати в різні кольори. Наприкінці злийте шари і збережіть зображення в потрібному форматі.
Зверніть увагу
Якщо фото старе і пошкоджене, то перед розфарбовуванням доведеться відретушувати його.
Іноді виникає бажання вдихнути нове життя в старі чорно-білі знімки або розфарбувати деякі деталі чорно-білої фотографії. Не потрібно бути професіоналом, щоб зробити це - досить скористатися простою інструкцією.
Вам знадобиться
  • Для того, щоб розфарбувати чорно-білу фотографію, вам знадобиться потужний графічний редактор, такий як Adobe Photoshop.
Інструкція
1
Запустіть Photoshop і в меню File виберіть пункт Open. Виберіть потрібний вам файл, і він з'явиться в робочій області програми. Затиснувши на клавіатурі клавішу Alt і покрутивши коліщатко миші, виберіть оптимальний розмір знімка для роботи з ним.
2
Натисніть клавішу Q, і, вибравши інструмент Brush tool, встановіть потрібний розмір кисті, оптимальний для розфарбовування потрібної вам деталі фотографії. Тепер розфарбуйте пензлем частина фотографії, яка буде певного кольору - наприклад, волосся на голові людини. На даному етапі точність не важлива.
3
Тепер, вибравши інструмент Eraser tool, збільште фотографію і зітріть всі місця, які ви «зачепили» на попередньому етапі. Тут від вас буде потрібно акуратність - від того, як ви впораєтеся з цим, залежатиме якість отриманої в результаті фотографії.
4
Тепер знову натисніть клавішу Q і в меню Select виберіть пункт Inverse.
5
Після цього вам потрібно скопіювати шар. Для цього натисніть одночасно клавіші Ctrl + C, а потім Ctrl + V. Ви отримаєте скопійований фрагмент. Поправте його позицію.
6
В меню Layer виберіть пункт New adjustment layer і відзначте рядок Use Previews Layer to Create Clipping Mask.
7
Тепер ви можете поекспериментувати з регулюванням квітів, для того, щоб отримати бажаний колір для деталі фотографії, над якою ви працюєте.
8
Таким же чином можна розфарбувати і інші частини фото і в ув'язненні не забути зберегти отриману розфарбовану фотографію.