Як зібрати шведську стінку. Як самому зробити шведську стінку.

Шведська стінка, що представляє собою широкі сходи, жорстко зафіксовану між підлогою та стелею або закріплену на стіні, - один з найкорисніших і в той же час доступних тренажерів. Зробити шведську стінку можна самостійно, це обійдеться вам набагато дешевше, ніж покупка готової в магазині.
Вам знадобиться
 • - 2 дерев'яні балки 150х40 мм;
 • - живці для лопати, діаметром 28-30 мм;
 • - куточки-кронштейни, 8 штук;
 • - шурупи;
 • - дриль і свердла по дереву;
 • - молоток або киянка;
 • - лобзик;
 • - рулетка;
 • - викрутка або шуруповерт;
 • - лак;
 • - наждачний папір.
Інструкція
1
Визначте оптимальну ширину шведської стінки, як правило, вона не перевищує 1 метра. Візьміть живці для лопати (продаються в господарських магазинах) і Напиляєте необхідну кількість перекладин. Якщо є необхідність, зачистите поперечини наждачним папером і покрийте лаком.
2
Дерев'яні балки товщиною не менше 4 см і шириною близько 15 см також ошкурьте. Зробіть розмітку, визначивши місце розташування перекладин. Слідкуйте за тим, щоб вони розміщувалися на однаковій відстані один від одного.
3
Якщо є можливість, зробіть додаткову виступаючу перекладину, на ній можна буде підтягуватися або виконувати інші вправи в положенні вис. Для цього в якості балок візьміть дошки шириною 20-30 мм і накресліть лінію зрізу. По всій довжині дошки ця лінія буде обмежувати ширину сходів до 15 см, а зверху плавно збільшить ширину до максимально можливої ширини. Слідкуйте за тим, щоб лінія була якомога більш плавною (не буквою «Г»), а деревину беріть хорошої якості, і на такий перекладині зможе займатися навіть доросла людина.
4
У зазначених місцях просвердлите отвори, по діаметру рівні поперечин. Глибина отворів повинна бути не менше 10 мм. Щоб домогтися однакової глибини, закріпіть на дрилі спеціальний обмежувач (наприклад, лінійку або рейку). Краї отворів зашкурьте.
5
Закріпіть поперечини в одній з балок. Іншу балку зафіксуйте на стелі і підлоги за допомогою куточків-кронштейнів. Всуньте поперечини в стоїть балку. Переконайтеся, що кожна з них зайшла в отвір хоча б на сантиметр. Якщо заходять туго, допоможіть їх молотком або киянкою.
6
Прикрутите другу балку до стелі і підлоги такими ж куточками. Закріплюйте куточки з двох сторін, щоб забезпечити максимальну надійність. Перед тим, як пустити на саморобну шведську стінку дитини, обов'язково випробуйте її самі.
Шведська стінка - це хороший спосіб розмістити в невеликому просторі квартири тренажер для фізичного розвитку дитини. Крім класичної сходи комплекс може включати кільця, гойдалки та інші елементи.
Вам знадобиться
 • Шведська стінка, перфоратор, кріплення.
Інструкція
1
Ознайомтеся з комплектацією вашої моделі шведської стінки. Прочитайте інструкцію. Для кожної моделі передбачені певні вимоги по метражу. Більшість моделей встановлюються на розпірках, тому важливо правильно вибрати місце.
2
Перевірте стелі. Якщо у вас в квартирі навісні стелі, то встановити стінку не вийде. Крім того, після установки шведської стінки навколо повинне бути достатньо місця, щоб розгойдуватися на гойдалках і виконувати вправи.
3
Встановіть вертикальні напрямні на розпірки. Потім вставте горизонтальні сходинки в пази. Якщо необхідно додатково прикріпити частини сходів до стіни, використовуйте перфоратор. З його допомогою ви швидко просвердлите отвори в стіні.
4
Існують шведські стінки, в яких горизонтальні сходинки вкручуються в одну зі сторін. В такому випадку спочатку потрібно встановити тільки одну напрямну. Потім зібрати всі сходинки і тільки потім встановити другу вертикальну напрямну.
5
Якщо у вас модель, яка кріпиться до несучої стіни, то кріплення зазвичай здійснюється в чотирьох місцях за допомогою перфоратора і болтів. В цьому випадку також важливо правильно вибрати місце для установки.
6
Вам не підійдуть стіни з гіпсокартону. Для шведської стінки необхідно бетонне або цегляну підставу. Зробіть чотири отвори в стіні за допомогою перфоратора.
7
Встановіть вертикальні направляючі і закріпіть їх за допомогою болтів. Вставте горизонтальні сходинки в пази. Всі додаткові модулі зазвичай приєднуються до шведської стінки без особливих труднощів.
Зверніть увагу
Дерев'яні шведські стінки можуть залишати занози, але більш екологічні.