Як налаштувати акустичну гітару тюнером.

Якщо ви тільки що придбали гітару , ще не вмієте налаштовувати її на слух або просто не довіряєте своєму музичному слуху, можна скористатися електронним тюнером. Вони бувають різних моделей і продаються зазвичай там же, де і гітари.
Вам знадобиться
  • - Електронний тюнер або відповідна програма;
  • - акустична гітара.
Інструкція
1
Увімкніть тюнер. Вони бувають різних моделей, але напевно на вашому присутній шкала у вигляді півкола з розподілами і лінією, мікрофон - отвір з позначкою mic, а також світловий індикатор - діод, який в залежності від точності настройки струни світиться різними кольорами від червоного, що позначає фальшивий звук, до зеленого, який повідомляє, що нота звучить чисто. Також на тюнері напевно присутні кнопки налаштувань.
2
Скориставшись інструкцією, виберіть у налаштуваннях акустичну гітару (зазвичай тюнер дозволяє настроювати ще електричну гітару і бас) і, якщо це потрібно, ноту, відповідну першій струні - «Мі». Вона позначається буквою Е. Втім, іноді тюнер сам визначає, до якої ноті струна звучить найбільш близько.
3
Піднесіть мікрофон тюнера якомога ближче до «розетці», отвору на корпусі гітари, над яким натягнуті струни, і дерните першу струну. Якщо струна вже налаштована - світлодіод на ньому загориться зеленим, якщо ж потрібно підстроювання, він буде червоним, жовтим або помаранчевим. Стрілка ж з вертикального положення відхилиться управо або вліво - залежно від того, завищена нота або занижена.
4
Якщо ви налаштовуєте гітару відразу після установки нових струн, обов'язково перевірте, яка нота висвітилася на дисплеї. Може виявитися, що струна поки занадто слабо натягнута і звук набагато нижче, ніж має бути. Досягніть відображення потрібної ноти і чистого звучання - т. Е. Зеленого світлодіода і вертикального положення стрілки.
5
Налаштуйте кожну з шести струн. Після цього перевірте звучання всієї гітари за допомогою акордів. До речі, деякі моделі тюнерів здатні визначати і акорди в тому числі, що допоможе перевірити лад.
Корисна порада
Літерні позначення нот: A - "Ля" B - "Сі бемоль" C - "До" D - "Ре" E - "Мі" F - "Фа" G - "Сіль" H - "Сі"
Як правило, починаючому музиканту складно вникнути в процес налаштування гітари, при якому слід спиратися на слухові дані. Тому для всіх переважніше користуватися тюнерами. Вони портативні, прості у використанні, точні, але, як відомо, недовговічні. Та й взагалі краще у всьому завжди покладатися лише на себе. Тим більше, розібравшись в основних хитрощах, ви зможете без проблем самостійно здійснювати настройку вашої гітари.

Важливий настрій

Пропонований спосіб налаштування шестиструнної акустичної гітари досить наочний і відносно простий. Хитрість криється в налаштуванні однієї єдиної струни, від якої слід відштовхуватися при подальших операціях.Струна № 1: та, яка сама тоненька, позбавлена обмотки і розташовується знизу. Це основна струна, з якою слід починати настройку шестиструнної гітари. За звучанням її слід прирівняти до ноті E (Мі) першої октави. Для орієнтування за зразок можна взяти ноту Мі вже налаштованого інструменту або скористатися відповідною програмою на ПК. Крім того, нота Е по тональності порівнянна з гудком, тужливо звучить в телефонному апараті. Для більшої точності навчитеся вдаватися до допомоги камертона. Для тих, хто не стикався, камертоном іменують портативну «свистульку», яка чітко відтворює A (Ля). Затиснувши першу струну на 5 ладу, отримаєте ноту Ля, а у відкритому (незажатом) стані прозвучить Мі. Струна №2: зрозуміло, та, що знаходиться відразу над першою. Вона затискається на п'ятому ладу і корегується до тих пір, поки не зазвучить аналогічно першої відкритої (незажатой) струні E.Струна №3: відрізняється від інших п'яти тим, що настроюється, будучи затиснутою не так на п'ятому, а на четвертому ладу. Принцип той же, затискаєте її на четвертому ладу і підганяєте під звучання другий откритой.Струна №4: налаштовується за аналогією з першими двома. Затискаєте п'ятий лад і шляхом підстроювання домагаєтеся звучання, що збігається з попередньою (3-й) в незажатом віде.Струна №5: затискається на п'ятому ладу, підкручуєте кілочок до тих пір, поки не досягнете звучання, тотожного четвертої откритой.Струна №6: це басова струна, та, що сама верхня і потовщена. Схема її налаштування не відрізняється від попередніх. Затискаєте на п'ятому ладу і підганяєте звучання під п'яту, як і колись, відкриту. Якщо все буде зроблено правильно і згідно зі схемою, то в кінцевому рахунку шоста струна почне звучати в унісон першою, але з різницею в дві октави.

Завершальний штрих

Отже, після почергової налаштування всіх струн рекомендується ще раз пройтися по ним , внісши, так би мовити, завершальні штрихи у вигляді незначних корективів. Ця необхідність викликана властивістю струн трохи послаблюватися під час налаштування сусідніх. Проробляйте ці дії з разу в раз, поки всі шість струн не вибудували в рівномірний звуковий ряд.