Як змінити формат фотографії. Як змінити співвідношення сторін фото.

Дуже часто при обробці зображень і створення фотоальбомів виникає необхідність змінити розмір картинки - не тільки збільшити або зменшити її, але і поміняти формат , змінити співвідношення сторін - вписати зображення в формат стандартної фотокартки або ж додати йому форму квадрата, витягнутої панорами і т.п. Щоб зробити це, можна скористатися інструментами програми Adobe Photoshop.
Вам знадобиться
  • Adobe Photoshop
Інструкція
1
Перш за все, відкриємо файл з вихідним зображенням, скориставшись командою Open (Відкрити) з меню File (Файл). У діалоговому вікні вкажемо місце на диску, де зберігається потрібне зображення. ОК.
2
Отже, зображення відкрито. Скопіюємо його в буфер обміну, для цього виконаємо дві команди: виділимо зображення через меню Select> All (Виділення> Все), а потім скопіюємо його через меню Edit> Copy (Редагування> Копіювати). Ту ж послідовність операцій зручніше виконувати, натискаючи на клавіатурі поєднання клавіш Ctrl + A, а потім Ctrl + C.
3
Створимо тепер новий документ потрібного нам формат а. Для цього в меню File (Файл) знайдемо пункт New (Новий), або ж натиснемо на клавіатурі клавіші Ctrl + N. У вікні заповнимо цікавлять нас поля, а саме значення довжини і ширини (Width і Height) майбутньої картинки. Залежно від того, в яких одиницях виміру відомий нам розмір кінцевого зображення - пікселі, сантиметри, міліметри і т.п. - Такі одиниці ми і повинні вибрати в випадаючих меню, навпроти кожної величини. Наприклад, нове зображення може бути 100 на 100 пікселів, якщо це аватарка, або 9 на 12 сантиметрів, якщо це майбутня фотографія з паперового фотоальбому, або 50 на 90 міліметрів, якщо це візитка і т.п.Прежде, ніж натискати ОК, перевірте значення одного важливого параметра - поля Resolution (Дозвіл). Це специфічна технологічна величина - якщо ви не працюєте в області поліграфії, то осягнення його смислу ніяк не поліпшить ваше життя, тому просто потрібно мати на увазі, що неправильне її значення може дурно відбитися на якості майбутнього зображення. Значення поля Resolution має бути 300 pixels/inch (300 точок на дюйм), перевірте, чи це так.
4
Натискаємо ОК. Перед нами чистий аркуш нової картинки. Вставляємо на нього з буфера обміну скопійоване перш вихідне зображення. В меню Edit (Редагування) знаходимо пункт Paste (Вставити), або натискаємо Ctrl + V. Якщо ви все зробили правильно, то на колишньому місці пустого аркуша повинна з'явитися картинка, видима або повністю, або частково.
5
Тепер потрібно вписати старе зображення в новий формат . Переводимо вставлений фрагмент в режим редагування, натискаємо на клавіатурі Ctrl + T (або вибираємо в меню Edit пункт Free Transforms/Вільна трансформація). По кутах і краях вставленої картинки з'являються невеликі квадратики, за допомогою яких ми й будемо виробляти трансформацію.
6
Щоб вам було сподручней працювати, необхідно, щоб і краю зображення і покажчики трансформації були добре видні. Дуже незручно, якщо цікаві для нас елементи виходять за краї огляду. Зменшуємо масштаб зображення для того, щоб бачити поле нашої діяльності цілком. Утримуючи клавішу Alt вращаем коліщатко миші в одну й іншу сторону, до тих пір, поки масштаб зображення на екрані не почне найбільш нам зручний.
7
Тепер, коли нам добре види і елементи управління і межі фінального формат а, можна провести масштабування. Утримуючи клавішу Shift (це дозволить не спотворювати зображення), акуратно тягнемо за кутові квадратики - бачимо, як масштаб картинки всередині формат а аркуша став змінюватися. Скориставшись своїм художнім смаком, збільшуємо, зменшуємо, переміщаємо картинку доти, поки у видимій частині не опиниться саме потрібне і цінне, а інше другорядне не шкода буде залишити за рамками зображення. Підтверджуємо кінцевий вибір, натискаючи Enter.Еслі результат вас не влаштував, завжди можна скасувати останню операцію, натиснувши на клавіатурі Ctrl + Z, або вибравши в меню Edit (Редагування) команду Undo (Відмінити останню дію), а після повторити трансформування заново.
8
По завершенні роботи з зображенням, виконайте команду Flatten Image (Злити зображення), її можна знайти в нижній частині меню Layer (Шари). Це видалить з документа непотрібну вже інформацію про обрізаних частинах зображення і зайві шари.
9
Отже, збережемо зображення на диск. Є безліч формат ов графічних файлів, кожен з них необхідний для специфічних потреб, але, як правило, якщо ви не виконуєте спецзамовлення, звичайному користувачеві розбиратися у всіх їхніх плюсах і мінусах не має сенсу, найбільш ходовим в наше час є формат JPEG. Зберігаємо зображення, вибравши в меню File (Файл) команду Save As (Зберегти Як). Там ми вказуємо ім'я нової фотографії, місце, де вона зберігатиметься і формат файлу, в якому вона буде збережена - в випадаючому списку знаходимо пункт JPEG. Натискаємо ОК. Після цього може виникнути ще одне вікно, запитують нас про параметри файлу. Движок в середині вікна, що відповідає за якість зображення встановіть на максимальне значення - так спотворення інформації в файлі буде мінімальні, а краса картинки - максимальної.
При редагуванні аматорських фотографій нерідко виникає бажання змінити їх формат для того, щоб вставити в фоторамку або перетворити на панорамну картинку. Ручна установка співвідношення сторін дозволяє міняти зображення методом підбору потрібних параметрів.
Інструкція
1
Для установки даного співвідношення сторін використовуються найрізноманітніші графічні редактори, серед яких найбільшу популярність має програма з пакету Microsoft Office і редактор Adobe Photoshop. Якщо ви хочете змінити формат фотографії за допомогою Microsoft Office, зайдіть в «Пуск» і знайдіть у переліку стандартних програм розділу «Засоби Microsoft Office» додаток «Диспетчер малюнків».
2
Відкрийте список зображень за допомогою пункту меню «Файл» і підпункту «Додати ярлики малюнка». Виберіть потрібну фотографію і натисніть на значок «Надання одного малюнка" внизу панелі управління. Фотографія з'явиться в робочій зоні програми.
3
Натисніть на пункт «Малюнок» у верхньому меню програми і на підпункт «Змінити розмір». У правій частині програми з'явиться перелік функцій, серед яких виберіть потрібне співвідношення сторін в розділі «Стандартні ширина і висота» (для веб-документів, повідомлень).
4
Якщо дані параметри вам не підходять, задайте власні в розділі «Довільна ширина і висота» або в розділі «Відсоток від вихідної ширини і висоти». Потім натисніть на «ОК».
5
При використанні Photoshop процес зміни співвідношення сторін схожий з попереднім. Відкрийте програму, зайдіть в меню «Файл» і завантажте потрібну фотографію за допомогою вкладки «Відкрити». Після завантаження зображення натисніть на розділ «Зображення» в верхньому меню редактора. У списку функцій натисніть на «Розмір зображення».
6
На екрані комп'ютера з'явиться вікно з настройками розміру фотографії, де в розділі «Розміри відбитка» у відповідних вікнах довжини і ширини поміняйте значення сторін .
7
Якщо ви хочете залишити пропорції фотографії, поставте позначку біля функції «Зберегти пропорції» і виставте значення однієї з сторін . Друга сторін а зміниться автоматично.