Як взяти дівоче прізвище.

Згідно із законодавством, повернути дошлюбне прізвище жінка має право у разі розлучення, смерті чоловіка або за особистим бажанням. Якщо, наприклад, після заміжжя прізвище чоловіка в силу якихось причин перестала подобатися.
Вам знадобиться
  • - заява;
  • - своє свідоцтво про народження;
  • - свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть чоловіка;
  • - свідоцтва про народження дітей, не досягли повнолітнього віку.
Інструкція
1
Щоб повернути дівочу прізвище , зверніться в орган ЗАГСу, де був зареєстрований шлюб, і напишіть заяву, в якому вкажіть: - прізвище , ім'я, по батькові, дату і місце народження, громадянство, національність, місце проживання, сімейний стан; - прізвище , ім'я, по батькові, дату народження всіх дітей, які не досягли повнолітнього віку; - дані свідоцтв про шлюб або про розлучення, які були видані раніше; - дані свідоцтв про народження дітей; - прізвище , яку хочете взяти; - причину зміни прізвища.
2
Щоб ваша заява була прийнята до розгляду, надайте наступні документи: - своє свідоцтво про народження; - свідоцтво про розірвання шлюбу або свідоцтво про смерть чоловіка; - свідоцтва про народження дітей, які не досягли повнолітнього віку.
3
Співробітники органу РАЦС повинні розглянути вашу заяву протягом 30 календарних днів. За наявності поважних причин цей строк може бути збільшений до 2-х місяців. Крім того, якщо заяву про зміну прізвища ви подали не в той орган ЗАГСу, який вам видавав свідоцтво про укладення шлюбу, а в іншій, то даний термін, згідно із законодавством, може бути збільшений до 3-х місяців. Це пов'язано з тим, що співробітники повинні спочатку зробити запит в той орган ЗАГСу, в якому ви реєстрували шлюб, і тільки після отримання від них підтвердження вони можуть починати розгляд вашої заяви.
4
Після закінчення зазначеного терміну вам буде видано свідоцтво про зміну прізвища. У свідоцтвах про народження неповнолітніх дітей ваше прізвище також буде змінена.
5
Після отримання свідоцтва про зміну прізвища зверніться в паспортний стіл за місцем реєстрації для заміни загальногромадянського паспорта. На його підставі поміняйте і всі інші документи: ІПН, пенсійне страхове свідоцтво, медичний поліс, водійські права, закордонний паспорт і так далі.
Кожна дівчина, яка виходить заміж, повинна прийняти рішення з приводу свого прізвища. Перед нею відкривається кілька можливостей: залишити дівочу, взяти прізвище чоловіка або об'єднати прізвища в одну. Хтось вважає, що у всіх членів сім'ї прізвище повинна бути єдиною, комусь не хочеться розлучатися з прізвищем своїх батьків, а хтось вирішує створити ще один символ любові.
Інструкція
1
Питання подвійного прізвища регулюється статтею 32 сімейного кодексу РФ і 28 статтею федерального закону про акти громадянського стану, які свідчать, що при реєстрації шлюбу можливе записати загальну прізвище подружжя, дошлюбне прізвище одного з подружжя або подвійну, утворену шляхом приєднання прізвища дружини до прізвища чоловіка. Записується таке прізвище через дефіс. При цьому слід врахувати, що якщо одна з прізвищ подвійна, то ще одну до неї приєднати не можна.
2
Існує дивна позиція у деяких працівників РАГСів, які стверджують, що подвійне прізвище дозволена тільки діячам культури і науки. Це неправда. Сміливо можете в заяві писати сподобався вам варіант. Юристи однозначно говорять, що ніяких обмежень, крім існуючої вже подвійного прізвища, не існує.
3
Але є один момент в цій статті, про який навіть досвідчені юристи кажуть, що він неоднозначний. Існує точка зору, що взяти подвійну прізвище зобов'язані обоє. Ті Тобто, якщо виникло бажання тільки у дружини зберегти пам'ять про батьківську прізвища і одночасно продемонструвати статус заміжньої жінки, то її чоловікові теж доведеться міняти прізвище . Не всі погоджуються з таким варіантом і починають шукати вихід із ситуації.
4
Деякі звертаються до пункту 2 статті 32 сімейного кодексу, де написано, що зміна прізвища одним чоловіком не тягне зміни прізвища іншого. Іноді вдається прямо в РАГСі довести, що це стосується варіанту подвійного прізвища. Але насправді це відноситься до ситуації зміни прізвища після вступу в шлюб.
5
Тобто жінка має право при реєстрації шлюбу залишити небудь свою прізвище , або взяти прізвище чоловіка, а вже, будучи заміжньою, вона може змінити прізвище на ту, яка мила її серцю і слуху. Робиться це на загальних підставах, при цьому порядок прізвищ вона може вибрати довільний.
6
Приймаючи рішення про зміну прізвища, пам'ятайте, що доведеться поміняти ряд документів. Протягом місяця, насамперед, вам необхідно поміняти паспорт. Оформлення нового з моменту подачі документів триває до 4 тижнів.
7
При отриманні візи в іншу країну на стару прізвище можете спокійно зі старим закордонним паспортом їхати в подорож. У порядку оформлення закордонних паспортів терміни заміни документів при зміні прізвища не вказані, фактично закордонний паспорт дійсний до закінчення його терміну дії.
8
Рекомендується поміняти водійські права, страховку на автомобіль і документ на володіння автотранспортом або довіреність. Юристи рекомендують поміняти іменні цінні папери, свідоцтво про право на заміську нерухомість, на квартиру і т.д. Крім усього доведеться поміняти пропуск на роботу, кредитні картки, медичну та трудову книжки, медичний поліс, страхове свідоцтво про обов'язкове пенсійне страхування, ідентифікаційний номер платника податків.