Як бути толерантним у спілкуванні.

Толерантність - це досить складне визначення, що припускає терпимість, делікатність, повага до іншої людини, вміння відстоювати власні погляди і переконання, залишаючись при цьому ввічливим і стриманим. Толерантна людина навіть при найгострішою, напруженої дискусії утримається від переходу на особистості, що не стане принизливо відгукуватися ні про сам опонента, ні про його смаки, переконаннях. А це дуже важливо для запобігання сварок, конфліктів.
Інструкція
1
Насамперед твердо запам'ятайте: навіть якщо ви безперечно розумний, талановитий чоловік, багато чого домоглися в якійсь області, це не робить ваша думка істиною в останній інстанції. Тому не вважайте себе безумовно правим у всьому. Пам'ятайте: навіть генії, траплялося, допускали помилки.
2
Будь-якій людині властиво вважати свої погляди, смаки, звички, манеру поведінки правильними і природними. Тому, зіткнувшись з абсолютно іншим поведінкою, звичками, людина часто відчуває інстинктивне недовіру, дискомфорт. Це, швидше за все, відгомони давніх часів, коли будь чужак сприймався, як потенційна загроза. А від недовіри деколи всього один крок до відвертої ворожості.
3
Слід пересилити себе, піднятися над забобонами. Повторюйте собі: «Так, поведінка цієї людини, його манери, звички, здаються мені дивними, навіть безглуздими, смішними. Але ж точно так само і я виглядаю в його очах! Нехай ми багато в чому різні, це не причина ставитися один до одного вороже ».
4
У ході дискусії, суперечки, намагайтеся вчасно зупинитися. Припустимо, ви самі бачите і відчуваєте, що ваш опонент вперто стоїть на своїй позиції, не вважали, вашим аргументам. Так навіщо тоді продовжувати свідомо безглузду справу? Спокійно, ввічливо запропонуйте закінчити дискусію або переведіть розмову на іншу тему, навіть якщо ви абсолютно впевнені у своїй правоті. Збережете і час, і нерви.
5
У сімейному побуті толерантність теж може послужити вам хорошу службу. Будьте терпимі, поблажливі до недоліків своїх рідних, близьких, проявляйте делікатність. На жаль, багато людей чомусь вважають, що в колі сім'ї ні в кого не може бути ні особистих таємниць, ні особистого простору. А це абсолютно неправильно. Надмірна фамільярність дуже часто перетворюється на нетактовність, що тягне за собою сварки, скандали.
6
Тому візьміть за правило поважати своїх рідних. Пам'ятайте, що у них є право і на власну думку, і на свої маленькі секрети. Абсолютно неприпустимо, наприклад, не спитавшись читати листування чоловіка або дружини.
7
Зрозуміло, бути толерантним означає безвольним, всепрощаючим. Все добре в міру, інший раз треба проявити строгість, жорсткість.
Стосунки в сім'ї не завжди складаються ідеально. Часом членам одного осередку суспільства не вистачає звичайного терпіння, через що в будинку гримлять скандали, а спілкування стає в тягар. У цьому випадку двоє повинні вчитися бути терпимими друг до друг у. За обопільного бажання зробити це цілком можливо.
Інструкція
1
Поважайте друг друг а. Перше і найголовніше правило в сім'ї - повага до кожного її члена. Не прагніть довести свою першість, адже в підсумку ви все одно опинитеся рівні.
2
Стримуйте емоції. Це допоможе уникнути безлічі неприємностей. Варто всього лише промовчати у відповідь на кілке зауваження або не довести до спору невелике непорозуміння, і у вашій родині будуть панувати мир і спокій.
3
Прощайте дрібні недоліки, які є у всіх, і навіть ви не виняток. Якщо вас нервує, що ваш чоловік або мама кладуть використаний чайний пакетик на стіл, не варто щодня влаштовувати через це скандали. Розставте на столах гарні, спеціально для цього призначені мініатюрні блюдечка, і всі з задоволенням будуть складати пакетики на них, не боячись вашої кари. Будь-яку проблему можна вирішити просто і мирно, якщо подивитися на неї з боку.
4
Дозвольте дітям трохи пустощів. Часом батькам не вистачає терпимості по відношенню до їх власним чадам. Постарайтеся не контролювати кожен їх крок, дайте пустувати і повеселитися без негативних наслідків. Адже, наприклад, фарбу з обличчя і рук завжди можна змити, а постійні крики батьків у дитинстві дитина навряд чи забуде. Якщо він і не озлобиться, то цілком може обзавестися комплексами, які сильно ускладнять його подальше життя.
5
Чи не відгороджуватися від старшого покоління. Це ще одна проблема великих сімей. І справлятися з нею потрібно будь-якими способами, щоб потім не картати себе за неправильну поведінку. Намагайтеся частіше відвідувати старих, телефонуйте їм пару раз на тиждень, терпляче вислухайте їхні поради і повчання.
6
Позбувайтеся від негативних емоцій. Для того щоб не вивалювати їх на свою сім'ю, придумайте зручний для вас спосіб боротьби з негативом. У цьому плані відмінно спрацьовує спорт. Звільнення фізичних затискачів веде до очищення розуму, тому не шкодуйте пари годин на тиждень на плавання, біг, йогу або боротьбу.
Корисна порада
Істина "Ставтеся до людей так, як ви хотіли б, щоб ставилися до вас" актуальна і сьогодні. Це найпростіший і найнадійніший спосіб ладити з оточуючими.