Як вибрати сапфір. вирощені сапфіри відрізнити від натуральних.

Cапфір - це мінерал, є різновидом корунду. Колір каменю може бути не тільки синім, як звикли вважати багато, він варіюється від прозорого безбарвного до глибокого темно-синього. Є дуже гарні рожево-помаранчеві екземпляри, які називають «подпараджа». Вибирайте свій камінь з усього різноманіття виробів в магазинах і насолоджуйтеся грою світла на його гранях.
Інструкція
1
Різні відтінки надають мінералу домішки заліза, хрому, титану, ванадію. Насичений синій колір надає сапфіру титан. Якщо в структурі каменю наявна рутил, при шліфовці на його поверхні виходить правильна зірка з шести променів (астеризм). Якщо ж в мінерал потрапив ванадій, ви побачите інший оптичний ефект - колір каменю мінятиметься залежно від освітлення.
2
Родовища сапфірів розкидані по всьому світу, але якість каменів з різних джерел неоднаково. В Індії видобувають дуже красиві насичено-сині сапфіри. Сусідня Шрі-Ланка радує молочно-синіми каменями. Російський мінерал відрізняється характерним сірувато-блакитним відтінком. Поклади сапфірів є в США, Бірмі, Австралії, Африці, Таїланді. Є дрібні родовища і в Чехії, Польщі та Франції.
3
Огранка каменю виявляє його найкращі якості і майстерно приховує недоліки. Сапфір ретельно вивчається ювелірами, в залежності від його властивостей, вибирається вид огранки. Мінерал цей твердий і має гарний блиск, тому часто вибирають ту ж огранювання, що і для алмаза. Якщо камінь має астеризм, найвдаліша форма для нього - кабошон.
4
Сапфір дуже часто підробляють. Але так як цей мінерал поступається за показником твердості лише алмазу, відрізнити його від скла ви зможете і самі. Металевий загострений предмет не залишить подряпини на сапфірі, а ось скло не витримає цього тесту.
5
Вдивіться вглиб каменю, в природному ви зустрінете різні включення і неоднорідність, штучний же матиме однорідну забарвлення. Але все ж включення - це не ознака тільки лише сапфіра, їх мають і ціан з турмаліном, які часто видають за більш дорогі камені.
6
Розвиток технологічних процесів обробки каменів уможливлює облагороджування мінералів. Дорогоцінні камені, сапфіри в тому числі, легируют окислами різних металів, що надає йому потрібний відтінок забарвлення. Тому будь-який непоказний камінчик перетворюється в розкішно забарвлений примірник.
7
Якщо сумніваєтеся в якості сапфіра, віддайте його на експертизу фахівцю ювеліра.
Ненав'язлива магія каменів здавна приваблювала і розбурхувала людей своєю мовчазною таємницею, яке береже глибокий відбиток часу. Адже сама структура каменю містить в собі тісне сплетіння стихій або енергій, які брали участь у його створенні. Саме тому кожен камінь унікальний, як і будь-який з нас. У нього також є свій характер і яскраво виражені властивості. Камені можуть захищати від пристріту, від хвороб і невдач, сприяти розкриттю творчого потенціалу, залучати удачу або допомагати в особистих справах.
Інструкція
1
Якщо відкинути всю мішуру, що панує в ювелірному бізнесі, забути все, що ви знаєте або чули про камені, і залишитися з ними один на один - кожен камінь рано чи пізно «повідає» вам свою дивовижну історію, оголить свою дику природу і викличе відповідні почуття у вашій душі, що і буде основним і єдиним критерієм вашого вибору. Не багато хто з нас здатні на такий подвиг єднання з природою.
2
Деякі камені вибираються одного разу і на все життя, інші можуть прийти до вас в певний період життя, зіграти свою роль і зникнути назавжди. Про каміння стільки сказано і написано, придумано багато способів їх класифікувати та ідентифікувати, перераховані так же десятки способів визначитися з вибором. Наприклад: за знаком зодіаку, по місяцю народження, за днями тижня, за кольором очей і навіть по групі крові. Вирішувати, звичайно, вам.
3
Так Сонце - цар всіх планет, управляє недільним днем, представниками влади, самооцінкою і громадським статусом, а з каменів - рубіном, і його «прототипами», тобто усіма відтінками рубінового і криваво-червоного.
4
Місяць пов'язана з понеділком, дитячим віком, емоціями, ментальної діяльністю, перлами і молочно-білими відтінками.
5
Марс являє воїнів та спортсменів, пов'язаний з вівторком і коралом.
6
Меркурій - бог мистецтв, ремесел і комунікацій, найбільш яскраво представлений смарагдом і всіма відтінками зеленого, управляє середовищем.
7
Юпітер - сигнификатор юристів, духовних шукачів, дітей та удачі, його день - четвер, камінь - жовтий сапфір, циркон і всі жовті відтінки.
8
Венера - покровителька краси, любові, розкоші і артистів, її день п'ятниці, камінь - діамант і всі прозорі іскристі камені.
9
І нарешті, Сатурн - володар часу - управляє суботою, являє ченців, робочих, демократію, з каменів - синій сапфір і всі темні непоказні камені.
10
Є камені, які в максимальній мірі містять енергії кожної з планет, «її камені». І досвідчений ведичний астролог допоможе вам скорегувати негативний вплив планети і посилити позитивне, порекомендувавши носити той або інший камінь . При цьому вкаже критерії вибору каменю: розмір, чистота структури, вид огранки (золото або срібло), вид вироби, як носити і пр. У цьому випадку камінь дійсно стає вашим другом і охоронцем.
11
Філософія вибору полягає в тому, щоб правильно визначити переважну тенденцію у вашій долі в цілому і на даний момент зокрема.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=rFBJHdvsbHg