Як тренувати вокал. методика розвитку вокальних даних.

Існує безліч методик розвитку вокальних даних. Однак у кожному разі без постійних вправ і тренувань не обійтися. «Поставити» голос можна за кілька занять з викладачем або самостійно, удосконалювати же його - протягом усього життя.
Інструкція
1
Вивчіть можливості власного голосу. Визначте параметри свого вокалу: силу, діапазон, тембр. Зверніться для цього до викладача або професійному музиканту за консультацією. Прослуховування не займе у них багато часу, а вам не доведеться повністю оплачувати пробне заняття.
2
Перевірте, як працюють дихальні м'язи. Покладіть долоні на живіт і зробіть кілька вдихів і видихів. Уявіть, що ви роздмухуєте уявний вогонь. Якщо при цьому ви не відчули, як піднімається і опускається живіт, значить, дихання у вас не диафрагмальное, а ключичное, при якому обсяг повітря витрачається нераціонально.
3
Навчіться правильно дихати. Покладіть руки на живіт і розсмійтеся. Відчуєте, де і як напружуються м'язи черевного преса. Запам'ятайте їх становище. Зробіть повільний вдих, порахуйте про себе до чотирьох і повільно видихніть на цей же рахунок. Якщо ви не відчули, як при цьому працюють м'язи черевного преса, нахиліть під час цієї вправи корпус вперед і покладіть руки на область попереку. Продовжуйте його виконувати, збільшуючи при кожному вдиху-видиху рахунок на одну одиницю (5,6,7 і т. Д.).
4
Виберіть відповідне приміщення для занять вокалом. Наприклад, не варто вправлятися в співі в кімнаті, заставленій м'якими меблями, так як звуки будуть приглушеними, і вам доведеться постійно напружувати голосові зв'язки. А це небезпечно навіть для професійного вокаліста.
5
Розігрійте перед заняттям дихальний апарат. Сядьте на стілець, розслабте м'язи плечового поясу і шиї. Виконайте вправу, дихаючи протягом одного-півтора хвилин ротом, чергуючи при цьому швидкі вдихи-видихи. Слідкуйте за тим, щоб плечі не піднімалися. І тільки після цього переходьте до розспівування, виконуючи під час неї будь-яку мелодію на будь голосний звук (звичайно це А чи О) або склад (наприклад, «ЛА»). Поступово збільшуйте силу звучання, але не напружуйтеся при цьому.
6
Виберіть пісню, мелодія і текст якої вам добре відомі. Зробіть її «мінусову» запис. Прослухайте її в оригінальному виконанні. Після цього заспівайте її спочатку без музичного супроводу. Поставте «мінусовий» трек і чиніть її ще кілька разів, записавши все заняття. Прослухайте запис. Якщо ви вважаєте, що вона не дуже вдала, співайте під час занять спочатку «разом» із справжнім виконавцем цієї пісні, звертаючи увагу на те, як він працює голосом. І тільки потім - під «мінусовку» або а капела. Не забувайте записувати кожне заняття, щоб зрозуміти, чи в правильному напрямку ви працюєте.
7
Вправляйтеся не більше 30-40 хвилин в день. Не форсуйте звук, особливо на початковому етапі. Не старайтесь «з ходу» взяти занадто високі або занадто низькі ноти. Якщо ви відчули, що голос «сідає», скоротіть час занять на 5-10 хвилин до тих пір, поки він не відновиться.
Швидка втомлюваність, млява дикція, невиразне проголошення, навіть заїкання - часті проблеми поганого розвитку голосового апарату. В деяких випадках мова стає невиразною через неправильно взятого темпу, занадто швидкого або занадто повільного. Співрозмовник перестає розуміти вас і відключається від вашої мови. натренувати голос, набути впевненості в розмові і зацікавити слухачів допоможуть спеціальні дихальні методики та вправи з сценічної мови.
Інструкція
1
Тренувати мовної голос можна під керівництвом педагога по сценічної мови або самостійно. Початок занять - це завжди дихальна гімнастика. Найпопулярніша методика розроблена лікарем і співачкою Стрельниковой, яка, застосовуючи її, прожила до глибокої старості, зберігаючи не тільки красивий співочий голос, але і загальне хороше самопочуття. Основа Стрельніковскіе методики - різкий, глибокий, короткий вдих через ніс і вільний, непомітний видих через ніс або через рот. Книги з описом вправ гімнастики знаходяться у вільному продажу.
2
Другий етап - загальна розминка рота: покусування мови та внутрішньої поверхні щік, витягування і втягування губ, різні рухи описані в будь-якому підручнику з сценічної мови.
3
Склади. Поєднуючи кілька глухих або дзвінких приголосних з одного гласною (ПТКА, птке, пткі, птко, Птку, птки), чітко вимовляєте кожен звук. Використовуйте різні поєднання складів, розвиваючи ті чи інші дикційна якості.
4
Скоромовки. Вимовляти їх потрібно спочатку в повільному темпі, перебільшуючи кожну букву, потім поступово прискорювати темп, але як і раніше зберігати чіткість голосних і приголосних. Застереження неминучі, але намагайтеся звести їх до мінімуму. Поступово вони зовсім зникнуть.
5
Читання віршів та прози. Читайте літературні твори по книзі або на пам'ять, чітко вимовляючи кожну літеру. Поступово збільшуйте обсяги читаних промови, доводячи час до 1,5-2 годин.