Як бути ідеальним сусідом.

Проживання у багатоквартирному будинку неможливо уявити собі без спілкування з сусідами. Навіть якщо ви намагаєтеся не зустрічатися з ними, рано чи пізно все одно знайдеться привід для знайомства. В офіційному або неофіційному порядку. А від того, як ви себе зарекомендуєте, залежатиме і те, як до вас стануть ставитися ваші сусіди.
Інструкція
1
Подумайте, від чого можуть залежати ваші справжні і майбутні відносини з сусідами. Якщо ви вирішили спілкуватися з ними на рівних, візьміть до уваги наступні фактори, що впливають на думку мешканців багатоквартирних будинків один про одного: - престижність житла; - матеріальне становище; - соціальний статус; - вік; - наявність дітей; - наявність домашніх тварин.
2
Врахуйте і те, що у вашому будинку живуть люди з різним світоглядом і звичками. Саме тому вам при спілкуванні з ними доведеться йти на якісь поступки. Наприклад, якщо сусіди почали ремонт, подумайте про те, що і вам коли-небудь доведеться ремонтувати квартиру. Гучне свято один-два рази на рік - теж не привід для сварок і звернення в поліцію. Однак не забувайте і про свої принципи. Ви вправі зробити зауваження сусідові, який курить на сходовій клітці і розкидає недопалки, і можете попросити мешканців не слухати музику тоді, коли ваші діти сплять. Однак ви не зобов'язані змінювати паркет на підлогах з звукоізолюючою прошарком тільки тому, що у молодят поверхом нижче народилася двійня.
3
Якщо ви переїхали у багатоквартирний будинок недавно, познайомтеся для початку з сусідами по сходовій клітці. Назвіться, розкажіть коротко про себе. Придивіться до людей, з якими вам доведеться жити пліч-о-пліч протягом тривалого часу. Можливо, з кимось із них ви подружитеся, а з кимось будете лише вітатися. З'ясуйте, чи є якісь особливості організації побуту у вашому будинку, чи існує, наприклад, графік чергувань, чи проходять збори мешканців, хто є старшим по під'їзду і т.п.
4
Дотримуйтесь елементарних правил проживання в будинку. Чи не смітите в під'їзді, ліфті та на прилеглій території. Виводите у двір собак в намордниках, стежте за тим, де гуляють ваші кішки та ін. Домовтеся відразу про місце на автостоянці. Не порушуйте тишу і спокій ваших сусідів. Так, у Москві заборонений будь-який сторонній шум в період з 23.00 до 7.00, ремонтні роботи - з 19.00 до 9.00, а також у вихідні та святкові дні. Дізнатися, в які саме години і дні не варто шуміти, ви можете в адміністрації свого міста чи у відділенні поліції. Втім, краще спочатку домовитися про все з сусідами, керуючись при цьому здоровим глуздом.
5
Не ставайте для інших мешканців своєрідною «паличкою-виручалочкою» в будь-якій ситуації, позичаючи їм «сотню до получки» або допомагаючи по господарству. Зрештою, у вас є і свої невідкладні справи і витрати. Але не відмовляйте їм у допомозі тоді, коли ви дійсно можете собі це дозволити.
6
При виникненні конфліктних ситуацій розмовляйте з сусідами спокійним тоном і не переходьте на особистості. Якщо винні вони, що не пред'являйте відразу претензій, погрожуючи поліцією і зверненням до суду. З'ясуйте спочатку, що відбувається. Наприклад, якщо вас не влаштовує шум в невизначену годину, а сусіди в цей час святкують народження первістка, поставтеся до цього з розумінням. В інших ситуаціях (прорив труби, пожежа, замикання) може знадобитися і ваша допомога. Якщо ви самі стали порушником спокою, не виправдовує і не висувайте зустрічних звинувачень. Постарайтеся прийти до компромісного рішення за умови, що це можливо.