Як при в'язанні збавляти петлі.

Щоб у процесі в'язання збавити петлі, можна скористатися не тільки традиційними способами. Існує кілька варіантів, при яких зменшення кількості петель не тільки виконає свою першочергову призначення - його результат може стати елементом декору в'язаного виробу.
Вам знадобиться
  • - нитки;
  • - спиці;
  • - гачок.
Інструкція
1
Все залежить від кількості петель, які необхідно зменшити на певному проміжку полотна. Перш ніж пробувати при міняти техніку убавленія на основному виробі, спробуйте це зробити на зразку. Наберіть на спиці 20 петель і пров'яжіть 10 рядів передбачуваним малюнком, на при заходів, лицьовій гладдю. Тепер можете поекспериментувати з різними варіантами.
2
Зменшення сбокуСніміте першу петлю, починаючи з лицьового боку. Потім 2 петлі пров'яжіть разом лицьовій, після чого продовжуйте в'язати лицьовій гладдю. Виворітний ряд в'яжіть по малюнку. По краю можна зменшувати будь-яку кількість петель через певну кількість рядів. Якщо необхідно зменшити досить багато петель, робіть це з потрібного краю, при ніж як з лицьового, так і з виворітного боку.
3
Зменшення в середінеСвяжіте зразок лицьовій гладдю і відзначте на ньому середину за допомогою ниточки іншого кольору. Зменшення робіть в непарних, а значить, в особових рядах. Зніміть першу петлю і пров'яжіть 7 петель, потім 2 петлі разом, 2 петлі, 2 петлі разом, 8 петель. Зворотний бік в'яжіть по малюнку, тобто виворітними петлями. Наступний лицевої ряд в'яжіть, як і перший, враховуючи, що на початку тепер буде 6 петель, а в кінці - 7. Таким чином, з кожним непарних поруч зразок буде зменшуватися на 2 петлі, а в середині утворюється красива двухпетельная борозенка, яка послужить продовженням основного малюнка. Аналогічно можна зробити подібне зменшення, залишивши для освіти борозенки в середині тільки одну петлю.
4
Рівномірний убавленіеЕслі необхідно зробити рівномірне спадання петель, розділіть основне полотно на рівні частини і зробіть мітки ниточками контрастного кольору. У місцях відмітин, на при заходів, через кожні 10 петель, пров'яжіть дві петлі разом. Для того що правильно збавити петлі, краще потренуватися на зразку, завдяки якому буде видна рівномірність убування і гладкість полотна.
5
Зменшення крючкомЧтоби зменшити кількість петель, для цього пров'язуйте стовпчики, але не в кожну петлю попереднього ряду, а через 1-2. Щоб виріб виглядало ідеально, бажано поекспериментувати зі зразком, так як результат залежить від товщини пряжі і розміру гачка, а також від щільності в'язання.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=5umAtrbjDfk
Корисна порада
Перш ніж збавляти петлі на основному виробі, обов'язково потренуйтеся на зразку.
Застібка на ґудзиках всім хороша, проте і з нею можуть виникнути проблеми. Наприклад, відірвалася фірмова ґудзик, а іншої такої ні вдома, ні в магазині немає. Можна, звичайно, замінити всі гудзики, проте стиль буде вже іншим. Ви знайшли схожі гудзики, але вони менше, і вислизають з петель. У цьому випадку найрозумніше, що можна зробити - це зменшити петлі, незалежно від того, які вони.
Вам знадобиться
  • - нитки, за кольором і якості відповідні тим, з яких зроблені петлі;
  • - голка, що підходить до ниткам.
Інструкція
1
Петлі на одязі бувають декількох видів. Залежно від цього, виберіть спосіб їх зменшення. Якщо це повітряні петлі, то їх необхідно переробити повністю. Якщо їх просто вшити, вони будуть виглядати грубо. Зріжте петлю і повністю видаліть нитки. Як правило, такі петлі робляться на тонкій одязі. Зіставте обидва кінці втягати в голку нитки, але Узєлков не зав'язуйте. Введіть нитку в тканину і протягніть нитку, залишивши досить довгий кінець. Закріпіть нитку за край тканини кількома дрібними стібками. Зробіть петлю потрібного розміру, введіть голку в край тканини, відступивши кілька міліметрів від першого стібка і знову закріпіть нитку кількома дрібними стібками. Вільний кінець нитки сумістите з петлею. Обмітайте петлю петельним швом, закривши кінець нитки. Зауважте вузлик там, де петля стикається з тканиною. Що залишився кінчик нитки обріжте.
2
При зменшенні Рулікова петель підберіть нитки під колір рулика. Переверніть роботу виворітного стороною до себе. Зігніть рулик на потрібну глибину, поєднавши місце згину з місцем, де рулик прітачать до тканини. Кількома дрібними стібками закріпіть рулик в потрібному положенні. Пришийте його згин до шву, яким він прітачать до деталі.
3
Витачние і обметние петлі зменшуються одним і тим же способом. Для витачних петель нитки потрібно підібрати під колір тканини, а для обметних - під колір обметки. Вузлик сховайте в кут петлі з виворітного боку. Зшийте разом стібки обметних петель на потрібну довжину. У цьому випадку можна користуватися швом «уперед голку» або повторювати вже наявні стібки, захоплюючи і край тканини. Якщо петлі витачние, то зшивайте разом краю обтачки потайним швом.
Зверніть увагу
Перед тим як зменшувати витачние або обметние петлі, застебніть виріб і відзначте, на яку довжину їх потрібно зменшити з кожного краю, щоб застібка не перекосів.
Корисна порада
Рулікова петлі можна зменшити і іншим способом, з'єднавши разом краю рулика всередині петлі. Але це має сенс робити тільки в тому випадку, якщо плаття узковато, і інший спосіб буде виглядати непривабливо.