Як злити два шари.

У процесі обробки цифрового зображення потрібно не тільки виконувати повне зведення шарів, тобто перетворювати їх в одну картинку, але і склеювати два шару або більше для подальшої роботи в багатошаровому режимі. Adobe Photoshop, Corel PhotoPaint, Gimp та інші програми обробки растрової графіки підтримують таку технологію. Для прикладу розглянута процедура злиття двох шарів в Gimp, плавно переходять з одного в інший.
Вам знадобиться
  • Безкоштовна програма Gimp, встановлена на комп'ютері.
Інструкція
1
Створіть багатошарове зображення у Gimp. Для цього відкрийте картинку через меню «Файл», «Відкрити». Знайдіть файл на комп'ютері та натисніть на кнопку «Відкрити» в діалоговому вікні. Повторіть процедуру для другої картинки. Нехай перший малюнок буде основою.
2
У вікні редагування другого зображення виберіть у меню «Правка» пункт «Копіювати видиме». Перейдіть в редагування основи і виконайте «Правка» - «Вставити як» - «Новий шар». У вікні шарів, розташованому в правій частині екрана, з'явиться назва знову вставленого шару . Перехід між шару ми здійснюйте клацанням правої кнопки миші по імені того, який треба активувати. Закрийте без збереження непотрібний більше другий малюнок.
3
Активуйте верхній шар і перейдіть в режим швидкої маски. Для цього натисніть на пунктирну рамочку, розташовану в нижньому лівому куті над рядком стану. Зображення покриється червоною «Плівкою».
4
Встановіть колір фону чорним, а основний колір білим, клацнувши для цього по маленьким квадратикам поруч з індикатором кольору. Виберіть в панелі інструмент «Градієнт». Встановіть нормальний режим. Задайте форму градієнта, наприклад, радіальну. Клацанням по полю навпроти слова «Градієнт» відкрийте список типів і виберіть «Основний в прозорий». Інші параметри налаштовуйте залежно від потреб, перевіряючи результат їх дії.
5
Побудуйте градієнт від центру зображення до краю. Для цього встаньте курсором в середину, натисніть праву кнопку миші і, не відпускаючи її, протягніть лінію до краю вікна. Центральна частина картинки стане кольоровий, край залишиться червонуватим. Вимкніть режим швидкої маски повторним клацанням по її значку. Залишиться кругле виділення.
6
Оберіть в меню «Виділення» пункт «Інвертувати». Натисніть кнопку Delete. Зовнішня частина верхнього шару віддалиться, відкриваючи основу.
7
Склейте два шару наступним чином. В меню «Шар» виберіть «Об'єднати з попереднім». Тепер картинка з плавним переходом є одним шаром. Приберіть виділення: «Виділення» - «Зняти».
8
Для збереження результатів роботи натисніть «Зберегти як» в меню «Файл». Задайте ім'я, тип файлу і його місце розташування. Натисніть «Зберегти». Для стислого формату jpg вибирайте «Експорт» і «Зберегти».