Як вставити скло в авто.

Невеликий камінь, який прилетів в скло під час руху автомобіля по дорозі, здатний доставити чимало неприємностей. Відколи, тріщини, подряпини і «павутинки» з часом розростаються. При цьому правила дорожнього руху диктують водіям, що машині з пошкодженим лобовим склом на дорозі не місце.
Вам знадобиться
  • Нове скло, гума ущільнювача, герметизуюча мастика або спеціальний крем з силіконом, довгий шнур діаметром 4-5 мм, викрутка, дерев'яний клин, дерев'яна або металева лопатка.
Інструкція
1
Для початку зніміть старе тріснуте скло. Ця операція в чому буде залежати від марки та моделі вашого автомобіля . На деяких машинах потрібно відвернути гвинти кріплення. На інших просто зняти оздоблювальні рамки і, натиснувши на верхні (для лобового) або нижні (для заднього скла) кути з салону кузова, вийняти скло з ущільнювача.
2
Потім видаліть ущільнювач з усього периметра прорізу за допомогою дерев'яного клини. Очистіть кузов від старої мастики в місці приєднання скла.
3
Ретельно і акуратно натягніть нову ущільнювальну гуму по контуру встановлюваного скла.
4
Заправте в спеціальний паз на зовнішній стороні ущільнювача шнур - довгу міцну кручену мотузку. Залиште вгорі вільні кінці (приблизно по 40 см).
5
На краю отвору кузова нанесіть герметизирующую мастику. Ця лінія силіконового крему повинна бути безперервною і мати товщину 3-5 мм. Це полегшить установку лобового або заднього скла.
6
Вставте скло таким чином, щоб залишені вільні кінці монтажного шнура опинилися всередині автомобіля . Злегка притисніть скло і покличте когось на допомогу.
7
Заберіться в салон машини і витягайте мотузку з паза одночасно за обидва кінці, щоб язичок гумового ущільнювача перейшов за виступаючий фланець прорізу кузова. Поясніть напарнику, що він повинен синхронно з вами притискати скло зовні.
8
Ущільнювач в нижній частині прорізу при необхідності заправте за допомогою дерев'яної або металевої лопатки. Коли ущільнювач «сяде» на місце, закріпіть скло окантовкою, яка притисне ущільнювач до рамки і ізолює салон від вологи.
9
Перевірте герметичність установки, полив скло зовні слабким струменем води. Виявлені зазори промажте мастикою додатково.
10
Зверніться за заміною скла в автосервіс. Після ремонту обов'язково збережете замовлення-наряд і касовий чек, який підтверджує зроблене, щоб бути у всеозброєнні, якщо дефекти установки проявлять себе не відразу, а під час проливного дощу.