Як робити пластилінові мультфільми.

Якщо у вас є цифровий фотоапарат, пластилін і багато терпіння, ви зможете самі зробити пластиліновий мультфільм. Не обов'язково відразу братися за складне сюжет і створювати шедевр - почніть з невеликого простого мультика, спробуйте і, можливо, це стане вашим хобі надовго.
Вам знадобиться
 • - цифровий фотоапарат;
 • - кольоровий пластилін;
 • - джерело освітлення;
 • - комп'ютер і програма для монтажу.
Інструкція
1
Придумайте сюжет вашого мультика. Це може бути проста сценка, довжиною в кілька хвилин, але в будь-якому випадку постарайтеся, щоб мультфільм ніс у собі якусь закінчену ідею, думку.
2
Купіть пластилін для героїв і декорацій мультфільму. Врахуйте при покупці, що в пачці майже напевно виявиться мало потрібного кольору, і багато непотрібного. Крім того, пластилін постійно буде змішуватися між собою і втрачати колір, тому запасайтеся витратним матеріалом про запас. Для героїв беріть еластичний і не занадто м'який пластилін, бажано не кришиться.
3
Виліпити пластилінових героїв (для чоловічків або тварин можна попередньо зробити каркас із дроту). Підготуйте декорації, для цього роздрукуйте фон на аркуші паперу, якщо є можливість - обліпили зверху тонким шаром пластиліну відповідного кольору. При зйомці з декількох ракурсів можна підготувати два або три різних фону.
4
Якщо отримані герої не дуже стійкі, робіть мультик на склі. Для цього фотоапарат встановіть під склом, а фон закріпіть зверху. Фігурки лежатиме на склі і не впадуть.
5
Подбайте про джерело світла, це може бути настільна лампа або невеликий прожектор. Закріпіть фотоапарат так, щоб повністю виключити можливість зсуву - за допомогою штатива або інших засобів. Кращий варіант - фотоапарат з винесеною на провід спусковий кнопкою.
6
Встановіть предмети і героїв до первісної позицію і налаштуйте вручну фокус, контрастність і інші параметри зйомки (вручну - щоб автоматичні настройки не змінювалися від кадру до кадру). Зробіть перший кадр.
7
Трохи посуньте героя і сфотографуйте його ще раз. В одній секунді відео має бути 5-24 кадру, від кількості залежатиме точність і плавність руху. Коли ваш персонаж прийде в непридатність від постійних згинів - подправьте і перелепіте його, потім почніть зйомку з іншого ракурсу.
8
Після того як всі кадри будуть зняті, почніть монтаж пластилінового мультфільму. Перенесіть фотографії в комп'ютер. Відкрийте програму для монтажу відео, наприклад, sony vegas. Додайте всі кадри на лінію часу, виставте в потрібному порядку (деякі програми виставляють їх автоматично, за назвою).
9
Накладіть необхідні ефекти, наприклад, зробіть чорно-білий пластиліновий мультфільм. Додайте звуки, перетягнувши їх за допомогою курсору на лінію часу і поєднавши з відео. Звуки можна взяти готові або записати їх самостійно, за допомогою мікрофона. Переведіть вийшла роботу в формат відео і насолоджуйтеся переглядом.
Процес створення мультфільму - не складний, але він займає масу часу. До того ж, необхідно володіти величезною старанністю і терпінням. Незважаючи на це, таке заняття дуже цікаве і захоплююче, припаде до душі дітям та навіть багатьом дорослим.
Вам знадобиться
 • - фотоапарат;
 • - штатив;
 • - комп'ютер;
 • - листи паперу;
 • - калька;
 • - фломастери, олівці чи фарби;
 • - іграшки або пластилінові фігурки для лялькового мультфільму.
Інструкція
1
Найважливіше - створити ідею майбутнього мультфільму. Продумайте сюжет, образ героїв, їх характер і звички, що їм найбільше подобається чи ні. Далі напишіть сценарій. Включіть в нього все, що буде у вашому мультфільмі (діалоги, описи і т.д.).
2
Намалюйте на папері фон. Це може бути який-небудь пейзаж: природа, місто, далека планета або інтер'єр. Фон зручніше розфарбовувати фарбами, а окремі деталі промальовувати фломастерами.
3
Придумайте і намалюйте героя. Покладіть на малюнок кальку і обведіть його по контурам. Потім покладіть ще один шматок кальки і знову скопіюйте обриси, але змініть трохи рух особи, рук або ніг. Зробіть декілька таких малюнків.
4
Раскрасьте героїв і виріжте їх по контуру. Покладіть перший на фон і сфотографуйте. Потім покладіть другий і знову зробіть знімок. Продовжуйте аналогічним чином знімати сцену. Щоб знімки були найбільш якісними, використовуйте штатив. Намагайтеся не зміщувати положення камери.
5
Наступний етап - монтаж. Завантажте знімки в комп'ютер. Запустіть редактор, наприклад, Movie Maker. Виставите кожен знімок довжиною 0,1 с і збережіть отриману анімацію.
6
Тепер потрібно озвучити мультфільм. Прорепетируйте кілька разів, промовляючи мова героїв. Грайте, говорите різними голосами.
7
Підключіть мікрофон до комп'ютера і запишіть свій голос в програмі-редакторі медіафайлів. Записуйте в абсолютній тиші, щоб на доріжці не виникало ніяких перешкод, наприклад, гавкання собак або звуків проїжджає повз машини.
8
Імпортуйте звуковий файл в бібліотеку. В мультфільмі створіть новий шар і накладіть звук на відео. Збережіть результат.
9
Якщо ви не вмієте малювати, можна створити ляльковий мультфільм. Це ще один популярний спосіб серед мультиплікаторів. В якості діючих осіб можна підібрати будь-які речі, іграшки або зліпити героїв з пластиліну.
10
Встановіть фотоапарат на штатив. Увімкніть хороше освітлення над місцем дії. Цей можуть бути 2 настільні лампи, встановлені навпроти один одного.
11
Поставте іграшки і зробіть знімок, потім чуть-чуть змініть положення ляльок і знову сфотографуйте. На кожен рух має припадати близько 10-12 кадрів. Після того як зніміть сценку повністю, завантажте фотографії в комп'ютер і виконайте монтаж мультфільму за допомогою редактора.