Як написати автобіографію англійською.

При надходженні на роботу в закордонну компанію здобувачі стикаються з необхідністю складання автобіографії або резюме англійською мовою. У Росії ці поняття найчастіше застосовуються як рівнозначні, хоча автобіографія передбачає більш докладне розкриття інформації. В інших країнах використовуються терміни "Curriculum Vitae" і "Resume".
Інструкція
1
"Curriculum Vitae" перекладається з латинської як «життєвий шлях» або «хід життя» і позначається абревіатурою CV. Зазвичай CV застосовується в наукових, медичних та журналістських колах, оскільки містить повний опис кандидата: навчальні заклади, спеціальні курси, стажування, наукові роботи, досягнення, публікації і т.д. Обсяг CV може досягати десятків або навіть сотень сторінок, якщо автор наводить витяги зі своїх праць.
2
У більшості ж компаній від здобувача потрібно "Resume" - короткий виклад інформації не більше ніж на 2 сторінках формату А4, яке можна доповнити супровідним і рекомендаційним листами об'ємом в 1 сторінку.
3
Стандартне резюме включає наступні розділи: - особисті дані - Personal Information; - посада, на яку ви претендуєте - Objective; - відомості про освіту - Education; - відомості про попередні місця роботи - Career, Occupation, Employment, Work Experience ; - набуті навички та досягнення - Skills; - володіння мовами - Languages; - додаткова інформація - Side Personal Information; - рекомендації - References.
4
У розділі "Personal Information" напишіть ім'я, першу букву батькові та прізвище: "Vadim S. Korolev". Вкажіть свої контакти: поштова адреса, телефон домашній і мобільний, e-mail.
5
Позначте посаду, яку хочете зайняти в компанії: "Objective Office Manager". Додатковим плюсом буде виклад в резюме своїх планів, які можуть принести компанії-роботодавцю користь.
6
У розділі "Education" спочатку вкажіть навчальні заклади, які ви закінчили, а вже після - додаткова освіта: курси, семінари, тренінги, після яких видається диплом або сертифікат. Викладіть детальну інформацію в такому порядку: спеціальність ("Lawyer") - факультет ("Law Faculty") - вуз ("Moscow State University"). Правильне найменування вашого вузу англійською мовою ви знайдете на його сайті.
7
Заповнюючи розділ "Career", перерахуйте попередні місця роботи в порядку убування, вказуючи період роботи ("May 2000 - September 2010"), займану посаду ("Economist"), відділ ("Financial Department"), назва компанії ("Motor Service" Ltd.), місто ("Astrakhan"), країну ("Russia"), посадові обов'язки коротенько.
8
З розділу "Skills" роботодавець дізнається, якими ви володієте комп'ютерними програмами (MS Office, Adobe Photoshop), чи маєте водійські права і якої категорії, а також інші вміння та здібності, що роблять вас бажаним кандидатом на посаду.
9
У пункті "Languages" потрібно вказати, якими ви володієте мовами і в якій мірі: вільно - fluent, читаю і перекладаю - working knowledge, зі словником - basic knowledge.
10
Далі в розділі "Side Personal Information" опишіть себе як відповідального і виконавчого працівника, вказавши в автобіографії свої кращі риси: цілеспрямованість - purposefulness, акуратність - exactness, пунктуальність - punctuality і т.д. Не забудьте вказати в резюме свій улюблений вид спорту і хобі, щоб роботодавець побачив у вас різнобічну особистість.
11
Наприкінці автобіографії приведіть відомості про роботодавців, які можуть дати вам хороші рекомендації. Можна прикласти до резюме рекомендаційний лист, а можна повідомити адресу, куди потенційний наймач зможе звернутися за інформацією про вас: "Letters of Reference is available upon request from" Motor Service "Ltd., Pushkin St., 21, Astrakhan, Russia".
Корисна порада
Для зручності спочатку складіть резюме російською мовою, а потім переведіть на англійську.
Автобіографія - це розповідь у вільній формі, що описує всі етапи життя людини, за винятком тих автобіографій, які пишуться за кілька років. Вона може знадобитися при вступі на роботу, навчання або службу і т.д. Тому дуже важливо, щоб автобіографія була грамотно і правильно оформлена.
Інструкція
1
Починати написання автобіографії необхідно з вказівки ПІБ, року народження і місця реєстрації. Виглядати це повинно приблизно так: "Я, Іванова Марія Іванівна, 1971 року народження, яка проживає за адресою: місто Санкт-Петербург, вулиця Леніна, будинок 50, квартира 220".
2
Далі потрібно вказати дані про вашу освіту в порядку його отримання: школа, середньо - спеціальний заклад і ВУЗ, із зазначенням року надходження, року закінчення та отриманих спеціальностей.
3
Потім зазначається інформація про додаткову освіту: курси підвищення кваліфікації, курси удосконалення, тренінги, семінари, із зазначенням року і тим семінарів, курсів, тренінгів.
4
Після даних про освіту в автобіографії повинні бути зазначені дані про досвід роботи в хронологічному порядку з зазначенням року, назви установи, посади, перекладах, заохочення, нагороди, посадових обов'язках і звільнення.
5
Якщо крім основної роботи ви маєте інші обов'язки, наприклад, ведете викладацьку діяльність, обов'язково потрібно вказати це в автобіографії.
6
Далі в автобіографії необхідно вказати інформацію про членів сім'ї: ПІБ, рік народження, місце реєстрації, освіту і місце роботи.
7
На завершення вкажіть загальний стаж вашої роботи, поставте підпис і дату написання автобіографії.
Корисна порада
Чоловікам в автобіографії необхідно вказати дані про надходження на військову службу та звільнення в запас, а також отриманих званіях.Женщінам можна вказати періоди перебування у декретній відпустці і відпустці по догляду за дітьми.