Як налаштувати яскравість і контрастність монітора.

При покупці нового монітора вам може здатися, що всі зображення на ньому виглядають неприродно яскраво або навпаки надто тьмяно, що кольори спотворені. В цьому випадку ви можете постаратися самостійно налагодити контрастність і яскравість екрану без застосування спеціальних програм.
Інструкція
1
Наведені нижче поради дозволять вам поліпшити якість відображення картинки на моніторі, зробити кольори більш природними, зняти навантаження на очі від надмірної яскравості. Але вони не є посібником з професійної калібруванню монітора .
2
Знайдіть меню зміни яскравості і контрастності вашого монітора . Найвірогідніше, на лицьовій або бічній панелі ви виявите кнопку Menu. Натисніть на її.
3
Поруч з Menu повинні знаходитися ще кілька кнопок, які дозволять переміщатися по розділах меню. Наприклад, це можуть бути клавіші зі стрілочками.
4
Загалом розділі меню знайдіть категорію «Яскравість/Контрастність». Обидва цих параметра зазвичай знаходяться в одному підрозділі.
5
Меню вашого монітора може бути представлено у вигляді значків без підписів. Параметр «Яскравість» зазвичай зображується кольоровим або чорно-білим схематичним сонечком. А параметр «Контраст» позначається у вигляді кола, квадрата або іншої геометричної фігури, розділеної на дві частини вертикальною лінією. Одна з частин такої іконки найчастіше виділена білим кольором, інша - чорним.
6
Для зручності настройки параметри «Яскравість» і «Контраст» можуть бути винесені на лицьову або бічну панель монітора у вигляді самостійних кнопочок.
7
Перейдемо безпосередньо до налаштування. Візьміть аркуш звичайного білого паперу. Покладіть його на свій робочий стіл перед монітором. Відкрийте порожній документ в програмі «Блокнот». Це робиться для того, щоб ви могли оцінити, як відображається білий колір на вашому моніторі.
8
Наведіть повзунок параметра «Яскравість» доти, поки білий колір на моніторі не почне схожий з кольором листа перед вами. Це абсолютно суб'єктивне сприйняття, при якому головним і єдиним критерієм є саме ваша думка. Чи не радьтеся з сторонніми людьми, які не збираються працювати за цим же монітором.
9
Щоб успішно налаштувати контраст, підберіть дві фотографії: людину в абсолютно білій сорочці і людини в однотонної чорній сорочці. Пересувайте повзунок параметра «Контраст» доти, поки не стануть чітко помітні складки обох сорочок. При необхідності ще раз трохи подкорректируйте яскравість .
10
Можливо, спочатку вам здасться, що монітор став тьмяним або жовтуватим. Це обман зору після надмірно високих стандартних налаштувань яскравості.
Відео по темі
 http://www.youtube.com/watch?v=wRNJ6zyl4p8