Як визначити внутрішню кровотечу.

Визначити внутрішнє кровотеча набагато важче, ніж зовнішнє. Адже кров надходить у черевну або грудну порожнину або в будь порожнистий орган - шлунок, сечовий міхур, матку або кишечник. А оскільки навіть незначна її втрата може бути небезпечна для життя, характерні для кровотечі симптоми необхідно знати кожному.
Інструкція
1
Незначне внутрішнє кровотеча , наприклад, при геморої, тріщинах заднього проходу, поліпи може викликати зниження гемоглобіну і відповідні цьому стану симптоми, а саме блідість, запаморочення, головний біль, часте позіхання, швидку стомлюваність .
2
При сильному внутрішньому кровотечі до вищеперелічених симптомів приєднується різка блідість, похолодання кінцівок, спрага, липкий піт, сонливість, запаморочення, погіршення самопочуття, зниження зору (відчуття пелени перед очима), нестача повітря. При ненаданні першої допомоги відзначається ослаблення і почастішання пульсу, відчувається серцебиття. При великій крововтраті різко падає тиск і може настати летальний результат.
3
Внутрішні кровотечі можуть бути пов'язані як з травмами, так і хворобами, тому симптоми можуть мати деякі відмінності.
4
Легенева кровотеча здатне виникнути через туберкульозу. Якийсь час йому передує кровохаркание або незначна домішка в мокроті. У подальшому воно проявляється виділенням крові до декількох склянок. Кровотеча, викликане травмою грудної клітини, супроводжується відчуттям здавлення грудей і браком повітря. Це пов'язано з заповненням плевральної порожнини кров'ю.
5
Шлункові кровотечі можуть виникнути при багатьох захворюваннях, наприклад, при виразці, пухлини, поліпи, а іноді й при ураженні поруч розташованих органів - печінки, підшлункової, селезінки. Однією з ознак шлункової кровотечі є коричнева блювота і баріться, рясний стілець. При сильному закінчення крові виступає липкий піт на лобі, з'являється слабкість, серцебиття. При несвоєчасно наданої допомоги з-за великої крововтрати падає тиск і часом до критичного рівня.
6
Кишкові кровотечі найчастіше пов'язані з хворобами цього органу. При кровотечі з верхніх відділів кишечника калові маси набувають кольору дьогтю. З нижніх відділів, наприклад, при геморої або тріщинах заднього проходу - кал може бути з домішкою червоної крові.
7
Маткові кровотечі характерні для багатьох жіночих захворювань - запальних процесів матки і придатків, тривалих менструацій (більше 10 днів), патології вагітності або викиднів. При розриві яєчника (з причини запалення або позаматкової вагітності) кров виливається в черевну порожнину, викликаючи симптоми гострої крововтрати.
Зверніть увагу
Внутрішні кровотечі набагато небезпечніша зовнішніх, оскільки встановити їх вдається не відразу. Тому при перших його ознаках варто викликати швидку допомогу.
У нашому повсякденному житті трапляються різні ситуації. Іноді не найприємніші. Всі ми схильні до травматизму і одним з найнебезпечніших видів травм є ті, які супроводжуються пошкодженням кровоносних судин. Про те, як зупинити кровотечу, повинен знати кожен - іноді від швидкості наданої допомоги безпосередньо залежить людське життя.

Кровотечі бувають двох видів: внутрішні і зовнішні. Розрізняють артеріальні, венозні та капілярні кровотечі - залежно від того, які саме судини пошкоджені. Артеріальна кровотеча представляє найбільшу небезпеку. Яскрава червона кров при артеріальній кровотечі виливається пульсуючими поштовхами в такт з серцевими скороченнями. Швидкість такого кровотечі дуже висока - якщо не надати допомогу, то через кілька хвилин людина може померти. Для того щоб зупинити артеріальну кровотечу, необхідно терміново накласти кровоспинний джгут. Якщо його немає, то можна використовувати ремінь, міцну мотузку, смужки міцної матерії. Джгут накладається вище місця кровотечі в два або три оберти, а потім затягується до повної зупинки крові. Однак потрібно стежити за тим, щоб не пошкодити м'язи. Джгут накладається максимум на дві години в теплу пору року і не більше ніж на одну годину в холодне. Що стосується венозної кровотечі, то його інтенсивність значно менше, кров має темний колір і безупинно випливає рівномірної струменем. Зупинити таку кровотечу можна за допомогою давить. Для цього потрібно прикрити рану бинтом (або будь-який інший чистою тканиною), покласти поверх вату і щільно забинтувати. Капілярна кровотеча може виникнути при пошкодженні найдрібніших кровоносних судин. Кров при цьому витікає в малих кількостях і досить повільно. Якщо показники згортання в нормі, то такий вид кровотечі досить швидко припиняється сам. Зупинити його можна за допомогою бинта або стерильної пов'язки. Дуже небезпечний вид кровотечі - внутрішній. Діагностують його тільки в лікарні, але запідозрити внутрішня кровотеча можна за зовнішнім виглядом людини: він блідне, покривається холодним потом, у нього частий і слабкий пульс. У цьому випадку зупинити кровотечу самостійно не представляється можливим. Необхідна термінова госпіталізація. Викликавши "швидку допомогу", слід укласти людини і постаратися не пересувати його. Якщо є припущення, в якій саме області тіла відбувається внутрішня кровотеча, то можна прикласти туди що-небудь холодне - наприклад, міхур з льодом.