Як поводитися під час грози.

Не варто недооцінювати небезпеку грози . Щоб уникнути серйозних неприємностей, під час цього природного явища потрібно дотримуватися спеціальні правила поведінки. Удар блискавкою смертельний, тому техніку безпеки слід пам'ятати.
Інструкція
1
Не виходьте на відкриту місцевість, бо блискавка б'є в найвищий предмет. На рівній ділянці або в поле найвищою точкою будете ви. В крайньому випадку сховайтеся в будь-якому доступному вам поглибленні (в яру, ямі, канаві) або знайдіть найнижче місце і якомога нижче пригніться, опустіть голову.
2
Якнайдалі відійдіть від води. Уникайте водойм, які не купайтеся і не ловите рибу, удар блискавки розходиться по воді на відстань 100 метрів. Іноді блискавка б'є навіть в берег, не підходьте до річки, ставки, озера і т.п.
3
Найбезпечніше місце під час грози - будівля з громовідводом, зайдіть туди. Щодо безпечними є під'їзди і магазини.
4
Також можете сховатися під навісом біля стін будинків. Якщо ви їдете в автомобілі, щільно закрийте вікна та захлопніть двері, в цьому випадку блискавка вас не дістане. Чи не укривайтеся за високими деревами, виберіть найнижче з них. В лісі це є найбезпечнішим місцем. Перебуваючи у великій компанії, сядьте навпочіпки і не торкайтеся інших людей.
5
Якщо ви в будівлі, закрийте всі двері, вентиляційні отвори і вікна. Постарайтеся закласти всі щілини, протяг може викликати кульову блискавку. Не підходьте до вікон, сантехніці та електроприладів. Вимкніть всі електрику, вийміть вилки з розеток, не користуйтеся телефоном.
6
Зверніть увагу, що небезпечно навіть просто знаходитися поряд з предметом, в який може потрапити блискавка. Тому не варто чіпати металеві, електричні і мокрі речі. Якщо ви їдете на мотоциклі або велосипеді, зупиніться, покладіть його на землю і відійдіть приблизно на 30 метрів.
7
Через мобільний телефон вас може вдарити блискавка, вимкніть його. Перед виходом на вулицю зніміть з себе всі металеві предмети, не беріть парасолю. Візьміть з собою тільки ключі від вхідних дверей, інші залиште вдома. Відійдіть від ліній електропередач і стін з антенами, вони можуть залучити блискавку.