Як вивчити діалог.

Готовий діалог - одна з найпопулярніших форм освоєння правильної літературної або розмовної мови. Така вправа часто використовується при вивченні іноземної мови, а також в курсах риторики або акторської майстерності. Заучування діалог ов допоможе краще орієнтуватися в різних ситуаціях нової мовного середовища.
Вам знадобиться
  • - папір;
  • - відеокамера;
  • - маркер.
Інструкція
1
Прочитайте весь діалог , щоб зрозуміти його суть. Спочатку зробіть це усно, потім - вголос. Виділіть прозорим маркером репліки, які вам необхідно говорити.
2
Якщо діалог іноземною мовою, випишіть на окремий лист всі незнайомі слова. Зробіть переклад і запишіть транскрипцію. Вивчіть їх. Для кращого запам'ятовування ви можете скласти окремі фрази з новими словами. Після такого вправи ви не забудете їх у запропонованому контексті діалог а.
3
Прочитайте вголос повністю весь діалог , усвідомлюючи його зміст. Переконайтеся, що вам зрозумілі всі слова. Розставте інтонаційні акценти і необхідні паузи у власних репліках. Починайте заучувати свої фрази, повторюючи їх по кілька разів. Бажано робити це вголос.
4
Постарайтеся запам'ятати загальний зміст реплік партнера. Обов'язкові до заучування - початок і закінчення його фраз. Так ви зможете уникнути пауз в діалог е і при виникненні труднощів навіть підказати слова співрозмовника.
5
Коли ви майже не будете робити помилок у своїх репліках, починайте парну роботу. Спочатку проговорите весь діалог разом з партнером 2-3 рази, щоб запам'ятати порядок проходження фраз. Далі постарайтеся домогтися безперервності діалог а. Спробуйте зняти вашу роботу на відеокамеру: так ви зможете побачити дрібні недоліки і виправити їх.
6
Зробіть готовий діалог живим і емоційним. Якщо вам дозволяються незначні відступи в тексті, сміливо вставляйте короткі ідіоми, експресивну лексику. Якщо ж формат діалог а передбачає суворе відповідність вихідному тексту, активно використовуйте міміку, жести, емоції. Додайте елементи театрального дійства. Моделювання ситуації діалог а за допомогою мінімального реквізиту не тільки допоможе краще запам'ятати текст, але і зробить його приємним і цікавим для прослуховування