Як висадити цибулину тюльпана.

Тюльпани - одні з перших весняних квітів, які ви можете виростити у себе на ділянці. Ця рослина розмножується цибулинами, які перш, ніж порадують вас розкішними яскравими квітами, повинні перезимувати на грядці, висаджені в землю.
Вам знадобиться
  • - сечовина або аміачна селітра;
  • - органічні добрива;
  • - калійні і азотні добрива.
Інструкція
1
Щоб цибулини добре вкоренилися у відкритому грунті, його температура повинна бути 9-10 градусів. Тому їх садять восени. Для середньої смуги термін висадки визначте в кінці вересня - початку жовтня.
2
Грунт для висадки цибулин тюльпана підготуйте заздалегідь, ще навесні. Скопайте її на глибину 30-35 см і внесіть органічні добрива, виходячи з того, наскільки родюча грунт. Не використовуйте в якості добрива свіжий гній, його можна внести не пізніше, ніж за рік до посадки. Другий раз скопайте грунт за місяць до того, як будете висаджувати цибулини. Глибина вскопка - 20-25 см. Залежно від типу грунту використовуйте мінеральні або калійні добрива. Для легких грунтів процентне співвідношення азоту, фосфору і калію - 6, 18, 18, а для важких - 12, 10, 18.
3
Глибину посадки варіюйте залежно від діаметра цибулини. Голландські квіткарі, які вирощують знамениті на весь світ тюльпани, рекомендують глибину висадки, рівну трьом діаметрам цибулини. Перед тим як помістити цибулину у викопану ямку, насипте в неї пісок і цибулину закопайте в нього. Це охоронить її від шкідників і хвороб. Грядку мульчируйте шаром перегною завтовшки 5-10 см.
4
Перед настанням заморозків накрийте посадку товстим шаром ялинових гілок, коли випаде сніг, закидайте грядку снігом.
5
Як тільки сніговий покрив розтанув, грунт необхідно підгодувати. Розведіть 1 столову ложку сечовини або аміачної селітри у відрі води. Така кількість має піти на півтора квадратних метра грунту. Полити її можна і добре розведеною гнойової рідиною. Ви можете підгодувати грунт ще під час сніготанення, просто розкидавши добрива по снігу, вони розчиняться і вбереться разом з талою водою.
6
Коли з'являться перші бутони, внесіть в грунт фосфор і калій. У відрі води розчиніть 1 столову ложку суперфосфату і полийте цим розчином 1 квадратний метр грунту. Повторіть цю підгодівлю через півтора тижні після початку цвітіння.
Корисна порада
Викопуйте цибулини в період, коли листя тюльпанів ще не висохлі, але вже пожовклі, щоб цибулинні гнізда не розвалилися в землі.