Як без градусника дізнатися температуру. Як виміряти температуру без термометра.

Підвищення температури тіла є природною реакцією організму на внутрішній запальний процес. Перше, що ми робимо, коли відчуваємо нездужання - вимірюємо температуру . Звичайно, краще робити це за допомогою спеціальних приладів - медичних термометрів. Якщо ж градусника під рукою не виявилося, підвищену температуру тіла під силу визначити самостійно.
Вам знадобиться
  • - секундомір.
Інструкція
1
Встановити підвищення температури можна за допомогою дотиків. Однак краще доторкатися не до чола, а до шиї хворого біля самої основи черепа, або потримати долоню в ліктьовому або колінному згині. При високих температурах кінцівки і голова зазвичай охолоджуються, а ці місця навпроти, концентрують жар. Звичайно, даний метод досить приблизний і суб'єктивний, проте він дозволяє виявити певні коливання температури тіла. Дуже важливо, щоб людина, яка доторкається до тіла хворого, був здоровий, інакше він просто не зможе відчути жар.
2
Непрямі ознаки підвищення температури тіла - загальна втома, ломота, озноб. Хворий відчуває почуття сухості в роті, спрагу і бажання укутати тепліше. У цьому випадку, необхідно дотримуватися правильний питний режим, вживаючи якомога більше нейтральної рідини (води, морсу, теплого чаю з лимоном). Початок рясного потовиділення буде сигналом того, що температура починає знижуватися.
3
Висока температура впливає на частоту пульсу хворого. Прикладіть пальці до зап'ястя і намацайте променеву артерію. Засічіть на секундомірі час і підрахуйте кількість ударів протягом однієї хвилини. Якщо пульс здорової дорослої людини в горизонтальному положенні становить близько 80 ударів на хвилину, то при збільшенні температури тіла на 1 градус пульс частішає в середньому на 8-10 ударів.
4
Ще однією ознакою, супроводжуючим високу температуру тіла, є прискорене дихання. Засічіть 1 хвилину і порахуйте кількість вдихів за цей період. Нормальна частота дихання здорової людини - близько 18-20 вдихів під час неспання і 10-15 вдихів під час сну. Відповідно, чим частіше і важче дихає хворий, тим вище у нього температура.
5
Всі перераховані методики здатні дати лише приблизний результат. Тому, в будь-якому випадку необхідно якомога швидше виміряти температуру тіла за допомогою медичного термометра. Тільки так можна отримати найбільш точну інформацію про стан хворого і робити подальші кроки для діагностики захворювання та його лікування.