Як визначити розмір діаманта.

Діамант справедливо вважається королем серед дорогоцінних каменів. Для того щоб правильно оцінити розмір цього королівського каменю, необхідно співвіднести його вага з пропорціями і характером ограновування.
Вам знадобиться
  • - каратні ваги;
  • - розрахункова таблиця діаметрів;
  • - штангенциркуль;
  • - калькулятор.
Інструкція
1
Існує декілька способів визначити вагу діаманта. Найбільш точний результат можна отримати за допомогою спеціальних каратних ваг. Один карат дорівнює 0,2 грама. Шкала ділення карата складається зі ста одиниць, відповідно дорогоцінний камінь зважується з точністю до сотих. При цьому діаманти, які важать менше 0,01 карата, вважаються крихтою. Залежно від отриманої маси камені підрозділяються на дрібні (менше 0,29 карата), середні (менше 0,99 карата) і великі (понад 1 карата). Діаманти, що мають вагу більше 6 карат, продаються, як правило, через особливу процедуру - аукціон.
2
У випадках, коли камінь неможливо зважити, наприклад він вправлений в ювелірний виріб, його вага розраховується за допомогою спеціальної формули - М = (D2) х H х 0,0061. М - маса шуканого в каратах, D - діаметр каменю, Н - його висота. Дана формула застосовується в розрахунках ваги діамантів стандартної круглого ограновування і має похибку в межах 10%. Якщо вимірюваний вами дорогоцінний камінь володіє перекрученою огранюванням і асиметричними краями похибка формули істотно зростає. Іншим варіантом визначення маси діаманта на діаметра є спеціальна розрахункова таблиця. Для цього виміряйте діаметр діаманта і співвіднесіть його з даними таблиці. Так камінь, що має в діаметрі 2 мм. важитиме близько 0,03 карата.
3
Коли маса діаманта відома, слід звернути увагу на інші суттєві характеристики, що визначають величину каменю. До них відносяться пропорції і якість ограновування. Оскільки алмази обробляються вручну, камені можуть мати однакову вагу, але відрізнятися розмір ом. Залежно від характеру огранки діамант може важити більше тієї маси, на яку він виглядає. Купівля такого примірника буде невигідною, так як вартість безпосередньо залежить від ваги каменю, а не від його розмір а. Для того щоб не переплачувати зайве, вимірюйте повну висоту діаманта за допомогою штангенциркуля. Потім розрахуйте співвідношення цієї цифри до діаметра каменя в процентах. Для діаманта стандартної круглого ограновування висота не повинна перевищувати показник в 62 - 62,5% від довгі діаметра.
4
Ще однією тонкістю при визначенні розмір а і вартості дорогоцінного каменю є так звані перехідні маси. Так, наприклад, діамант вагою в 1 карат (з діаметром граней 6,5 мм.) Візуально ідентичний каменю в 0,95 карат (з діаметром 6, 3 мм.), А ціна їх буде різнитися більш ніж у півтора рази.
Стовідсоткову точну інформацію стосовно достовірності каменя вам може надати виключно фахівець, що знає толк у своїй справі. Але все ж трапляються ситуації, коли справжність в ювелірному магазині вам терміново потрібно визначити самостійно. Без відповідного обладнання впоратися з цим навряд чи вдасться, однак існують деякі тести, які допоможуть ввам принаймні, виділити дуже явні підробки. Такі тести грунтуються на тому, що справжні алмази можуть, як проводити тепло, так і «ламати» світло.
Інструкція
1
Якщо ви намагаєтеся «перевірити» камінь без оправи, то спробуйте просто покласти його на будь надрукований текст. Якщо це дійсно алмаз, то букви крізь камінь ви не побачите. Алмаз занадто сильно ламає світло, так що в якості збільшувального скла не годиться. Зате крізь інші, менш дорогі камені, символи будуть відмінно проглядаються.
2
Якщо просвітити камінь джерелом світла, схожим на світлодіод, то в простих каменях ви побачите точку світла на іншій стороні каменю. Якщо це справжній алмаз, то навколо обода каменю відбиватиметься тільки світле гало.
3
Спробуйте подихати на камінь і відразу ж подивіться, затуманюється Чи камінь. Всі камені на мить затуманяться, а от справжній алмаз завжди залишатиметься чистим. Врахуйте, що камінь, який називається муссаніт, такий тест також чудово витримує, тому для виключення помилки найкраще відправитися до хорошого ювеліра.
4
Розглянути камінь також необхідно надзвичайно уважно. В справжніх алмазах можуть проглядатися маленькі частинки інших мінералів, які вдавилися в камінь в процесі його формування. Однак ніяких бульбашок в сьогоденні камені бути не може.
5
Подивіться на грані каменя - якщо вони закруглені або зношені, то це скло. Якщо камінь дуже чистий, без вкраплень, то це також не алмаз, а, швидше за все, простий кварц.
6
Важливо усвідомити і той факт, що справжній алмаз не може коштувати дешево і ні в якому разі не піддаватися спокусі придбати «справжній» алмаз за смішні гроші. Як правило, алмаз в ювелірному виробі вставляється так, щоб його задня частина була відкритою і доступною до огляду.
7
Не перевіряйте алмаз царапаньем по склу: так, цей камінь твердий, але пошкодити його таким способом цілком можна. А от штучні камені, які зараз цілком успішно «вирощують» на виробництві, відрізнити буде нелегко навіть фахівцеві.