Як зав'язати вузол камікадзе.

Досвідчені туристи і любителі альпінізму часто стикаються з ситуацією, коли після спуску з гори немає можливості розв'язати закріплену вгорі мотузку. Для того щоб не позбутися цінного інвентаря, використовується вузол «Камікадзе», який може бути розв'язаний в будь-який зручний для вас момент.
Вам знадобиться
  • -веревка;
  • -ніж.
Інструкція
1
«Камікадзе» не є класичним вузлом, який кріпиться на стійку опору. При роботі з ним ви будь-яким зручним способом прив'язуєте мотузку до чого-небудь (це точка «А»), потім трохи нижче зав`язуєте «Камікадзе» (точка «Б») і спускаєтеся вниз (кінець - точка « С »). Після успішного спуску мотузка розчепити в точці «Б», залишивши відрізок «АБ» висіти на опорі, а «БС» повернувши вам.
2
Розкладіть мотузку на рівній поверхні. Вузол «працює» в обидві сторони, і не має значення з якого кінця мотузки ви будете його використовувати - «хвіст» можете залишити як ліворуч, так і праворуч.
3
Надайте тросу форму «Змійки». Зігніть мотузку навпіл і візьміться за обидва кінці через 30-40 сантиметрів після згину. Після цього візьміться вільною рукою за згин, підведіть його до залишків троса (згортаючи навпіл ще раз) і зафіксуйте там. Вийде своєрідна змійка: двічі зігнута мотузка утворює три паралельні лінії і два згину по краях (П1 і П2). Зверніть увагу, що залишаються два вільних «хвоста».
4
Поверніть лівий хвіст в петельку так, щоб ближній до вузла шматок мотузки був зверху. Надіньте петлю (П3) на П1.
5
Аналогічну дію виконайте на іншому краю: не забувайте, що петелька (П4) повинна починатися з боку вузла, тобто бути з цього боку зверху.
6
Потягніть за краї вузла, щоб натягнути і зафіксувати вкладені одна в одну петлі.
7
Пам'ятайте, що перед тим, як «активувати» вузол , ви повинні максимально затягнути його і не розслабляти до кінця використання.
8
Як тільки ви додали «Камікадзе» стабільне навантаження (наприклад, зафіксувалися перед спуском) розріжте середню лінію вузла (ту, яка знаходиться між П1 і П2). Як бачите, тепер вузол тримається тільки засчет того, що П3 і П4 міцно затягнули П1 і П2. Відразу після закінчення спуску натяг послабиться, петлі трохи розійдуться і розрізаний шматок мотузки дасть про себе знати - конструкція розсиплеться.
Корисна порада
Ніколи не використовуйте «Камікадзе» для кріплення в небезпечних місцях - вузол занадто нестабільний.
Вибираючи вузол для краватки , головним чином звертають увагу на тип комірця. Справа тут не тільки в моді. Важливо ще, наскільки акуратним буде ваш зовнішній вигляд. Хрестовий вузол зазвичай використовується при сорочці з високим комірців.
Вам знадобиться
  • - краватка з тонкої тканини;
  • - сорочка або сорочка з високим коміром.
Інструкція
1
Підніміть комір сорочки і повісьте краватку на шию вашого чоловіка. Широкий кінець краватки розмістіть на лівому плечі трохи нижче вузького кінця.
2
Схрестіть кінці краватки , проводячи широкий кінець над вузьким вліво. Проведіть широкий кінець під вузьким і Протягніть спереду в шийну петлю, після чого відведіть його вліво.
3
Далі широкий кінець протягніть вправо, накладаючи зверху вузького, потім під вузьким і знову поверх вузького. Широкий кінець натягніть до лівого плеча вашого партнера і проведіть через шийну петлю знизу вгору з внутрішньої сторони майбутнього вузла.
4
На закінчення просмикніть широкий кінець через утворилося вушко і затягніть вузол. Поправте краватку і опустіть комір сорочки. Вийшов хрестовий вузол.
5
Якщо кінці краватки лежать неакуратно або не збігаються, розплетіть вузол і спробуйте зав'язати ще раз. Під час зав'язування вузла регулюйте довжину вузького і широкого кінців.
6
Переконавшись, що краватка добре лежить під комірцем, затягніть його, акуратно притримуючи однією рукою широкий кінець. Вузол розташуйте строго по центру. Повторивши всі дії багато разів, ви зможете самі по пам'яті відтворювати їх.
Зверніть увагу
Щоб вузол насправді нагадував хрест, не використовуйте краватку з щільного матеріалу. Дуже широкі краватки не підходять для цього варіанту, тому хрест у вас не вийде. Від звичайного вузла хрестовий відрізняється тим, що доповнюється смугою матеріалу у вигляді кола, що надає йому подовжену форму. Завдяки цьому він відмінно поєднується з високими комірцями.
Корисна порада
Елегантно виглядатиме зав'язаний таким чином краватку з кашеміру або вовни для зимового сезону.