Як в'язати лицьовій гладдю.

Оригінальні, красиво пов'язані речі завжди притягують захоплені погляди. Скільки петелек перебирають рукодільниці, поки з'явиться справжній шедевр. А адже в основі в'язання всіх виробів лежать лицьові і виворітні петлі, якими створюється і звичайне полотно, наприклад лицьова гладь, і ажурний малюнок.
Вам знадобиться
  • - пряжа;
  • - спиці (звичайні або кругові).
Інструкція
1
Щоб зв'язати полотно лицьовій гладдю , необхідно засвоїти навички вив'язування лицьових і виворітних петель. Причому їх можна в'язати на будь-яких спицях - на двох, на п'яти або на кругових. Лицьова гладь являє собою чергування рядів з виворітними і лицьовими петлями. З боку останніх і буде вимальовуватися гладке полотно.
2
Лицьова петля. Для зразка наберіть 20 петель. Зніміть першу (кромочную) петлю на спицю, яка знаходиться в правій руці. Потім введіть спицю в середину петлі, захопіть нитку, розташовану за роботою і витягніть її. Одночасно вказівним пальцем лівої руки обережно зніміть «стару» петлю. З наступними петлями повторіть ті ж самі дії.
3
Виворітна петля. Продовжуйте працювати з тим же зразком, тим більше що наступний ряд якраз і дасть можливість вив'язати виворітні петлі. Зніміть першу петлю, яка є кромочної. Тепер нитка переведіть таким чином, щоб вона розташовувалася перед роботою. Введіть спицю в середину петлі, захопіть робочу нитку «від себе» і протягніть її через цю ж петлю. Після цього вказівним пальцем лівої руки акуратно скиньте «стару» відпрацьовану петельку. Виконайте ті ж дії з іншими петлями.
4
Продовжуйте працювати зі зразком, чергуючи лицьові (непарні) і виворітні (парні) ряди. Пров'яжіть як мінімум 20 рядів, в результаті чого отримаєте гладке в'язане полотно. Щоб в'язка виглядала ідеально, можна обробити зразок. Для цього виперіть його за допомогою миючого засобу, придатного для обраної пряжі. Також зразком можна надати гладкість і рівність, потримавши його над парою. Після цього акуратно розправте шматочок (або виріб) на рівній поверхні і залиште до повного висихання.
5
В'язання лицьовій гладі на кругових або на 5 спицях трохи відрізняється. Наберіть на спиці необхідну кількість петель. Починайте в'язати перший і кожний наступний ряд тільки лицьовими петлями (виворітних петель немає). Врахуйте, що в цьому випадку немає і кромочної петлі. Вив'язані, ряд за рядом, петлі і дадуть полотно у вигляді лицьовій гладі.
Корисна порада
Для отримання ідеальної гладкості полотна бажано використовувати пряжу з рівною структурою.
Особові петлі зустрічається набагато частіше. Як правило, виріб з одного боку виглядають гладкими, з іншого - рельєфними. Для того щоб в'язати лицьову гладь правильно, необхідно, щоб робоча нитка постійно перебувала за в'язанням.
  1. Спиця з набраними петлями і робоча нитка повинна знаходитися в лівій руці, а порожня спиця - у правій. Кінчик правої спиці протягується в першу петлю на спицю в лівій руці, спереду назад. Кінчик спиці в правій руці повинен знаходитися під лівою спицею.
  2. Робоча нитка лівої руки накидається на вказівний палець. Потім робоча нитка зачіпається правої спицею в напрямку справа наліво.
  3. Лівою рукою постійно підтримується натяг робочої нитки, а правою спицею робоча нитка протягується через петлю на спиці в лівій руці.
  4. Тепер на правій спиці з'явилася нова петля. Петля минулого ряду скидається з кінчика лівої спиці. Варто відзначити, що провязани петлі повинні залишатися на правій спиці, на відміну від набірного ряду.

Всі наступні ряди, починаючи з другого, при в'язанні лицьовій гладі слід в'язати так само, як перший ряд.

  1. Після того, як ви пров'яжіть весь ряд, необхідно перевернути в'язання. Спиця з в'язанням передається в ліву руку.
  2. Робоча нитка повинна виходити з крайньої петлі. Для цього слід ввести праву спицю в першу петлю і пров'язати ряд лицьовими петлями.

Навчившись в'язати лицьову гладь, можна без зусиль виконати в'язання в смужку.

  1. В'язання полотна виконується лицьовими петлями за передню стінку, при цьому відтінок нитки слід змінювати через кожні 2 ряди, нитка в даному випадку обривати не потрібно. Існує і другий спосіб в'язання лицьовій гладі - за задню стінку. В даному випадку положення пальців під час в'язання лицьовій гладі за задню стінку, точно таке ж в'язання за передню: кромочная нитка знімається, в наступну петлю вводиться спиця справа на ліво і, взявши нитка з вказівного пальця, простягається в петлю, потім нова петля перекладається з лівої на праву спицю.
  2. Взявши нитку іншого відтінку, необхідно провязать за допомогою неї кромочную лицьову петлю. Варто зауважити, що даний варіант відноситься до того рідкісного випадку, коли кромочная петля не знімається, а пров'язується.