Як збільшити свої розумові здібності.

Людина за своєю природою динамічний. Його стан ніколи не застигає на місці і цілком залежить від стилю життя: м'язова маса росте і зменшується пропорційно навантаженню, емоційний стан змінюється завдяки навколишнього оточення. А рівень інтелекту визначається складністю завдань, які доводиться вирішувати в повсякденному житті.
Інструкція
1
Вчіться. Навчання - складний процес, який вимагає зусиль набагато більше, ніж будь-який інший вид діяльності. Привчайте себе не намагатися «фільтрувати» інформацію. Так, учень школи або ВНЗ не повинен віддавати перевагу якихось предметів, однаково сумлінно працюючи над кожним. Мозок, з молодості звик засвоювати нову інформацію, має кращу пам'яттю і з більшою легкістю справляється з новими для себе завданнями.
2
Розширте поле діяльності. Постійна робота в єдиній області (наприклад, програмування) робить людину безумовним майстром своєї справи. Однак майстерність створюється швидше за рахунок досвіду, а не розуму: однотипні завдання відкладаються в голові і їх рішення знаходиться швидше. Знайдіть хобі, яке кардинально відрізнялося б від основного заняття: малювання, читання або, навпаки, схемотехніка і фізика.
3
Вивчайте мови. Існує теорія, згідно якої саме ускладнення промови стало поштовхом до розвитку людського інтелекту. Працюючи з іноземними матеріалами, ви не тільки навчаєтеся, розширюєте свій кругозір і стикаєтеся з новими точками зору, але купуєте необхідний для успішної ділового життя навик, який не може виявитися марний.
4
дистанціюється від зайвого. На середньої людини щодня обрушується вкрай небезпечну кількість зайвої інформації у вигляді рекламних роликів, новин, постерів на вулиці, художніх фільмів і музичних композицій сумнівної якості. Намагайтеся не позичати голову заздалегідь марними речами, залишивши місце для чогось цікавого. Телебачення замініть переглядом цікавого та незвичайного кіно; радіо - альбомами нових для вас виконавців; газети - літературою.
5
Шукайте новий для себе досвід. Нестандартні життєві ситуації розширюють палітру фарб, доступних вашому сприйняттю; яскраві враження дозволяють подивитися на вже пройдене під новим кутом. Намагайтеся щодня пробувати щось нове і нічого (в розумних межах) не заперечуйте заочно. Пам'ятайте, що люди не люблять плавати до тих пір, поки не навчаться плавати.
Якщо ви добре вчіться в школі, то про вас говорять, «розумний», «здатний». Але не завжди це так. Вивчити предмет можна, а ось придбати інші розумові навички буває досить складно.
Інструкція
1
Для розвитку розумових здібностей можна порадити кілька способів. Ніколи не переставайте читати. Читайте в будь-якому віці і не тільки розважальну літературу, а й науково-пізнавальну, художню, біографічну, історичну. Це розширить ваш кругозір, ви станете більш образно мислити, у вас з'явиться художній смак. Якщо книга вам відразу здалася незрозумілою, можна відкласти її, а через деякий час прочитати повторно. «Війну і мир» багато хто став сприймати лише в зрілому віці. У школі цей твір саме «проходять», не вникаючи ні в склад, ні в образи, і в сюжет толком теж. Читання допомагає розвитку інтелекту, об'ємнішому мисленню. Адже не дарма казали, що книга - джерело знань. В інтернеті ви теж знайдете багато чого цікавого, але це вже не те читання.
2
Для розвитку пам'яті можна запропонувати рішення кросвордів, різних головоломок, намагатися запам'ятовувати і переказати те, що ви подивилися або прочитали напередодні, а то й кілька днів тому. Для розвитку уваги можна порадити частіше зосереджуватися на якихось певних завданнях, не відволікатися на стороннє й не дратуватися, якщо вас відволікають, пам'ятаючи про своє головне завдання.
3
Крім того, для розвитку розумових здібностей бажано чергувати розумову і фізичну роботу, хоча б на кілька хвилин. Мозок людини створений так, що і йому потрібен відпочинок, і найкращим відпочинком для нього є фізична робота, в цей момент мозок відключає деякі свої функції, і напруга потроху йде.
Корисна порада
Звичайно ж, щоб стати «розумним», потрібні багато факторів, закладені в людині з дитинства. І розвивати їх треба послідовно, починаючи з «пелюшок».