Як намалювати тарантула. малюємо покроково очі орла.

Тарантули (Lycosa tarantula) - це волохаті павуки- «вовки», досить популярні серед любителів екзотики. Ефектний зовнішній вигляд отруйних хижаків приваблює безліч відвідувачів живих куточків і стає натурою як для початківців художників, так і для професіоналів. Спробуйте намалювати тарантула олівцем - це прекрасна можливість розвинути творчі навички та ближче познайомиться з миром павукоподібних.
Вам знадобиться
  • - тарантул- «натурщик» або чітка фотографія;
  • - олівець;
  • - ніж;
  • - ластик;
  • - папір;
  • - кольорові олівці (за бажанням).
Інструкція
1
Підготуйте необхідний інструментарій для малювання. Заточите олівець гострим сталевим ножем - так ви зможете отримати зручний кінчик грифеля «лопаткою». Це дозволить наносити на папір штрихи різної товщини, залежно від положення робочого інструменту.
2
Використовуйте дрібно- або середньозернисті папір для малювання олівцем. Можна взяти аркуш ватману. Крім того, вам знадобиться якісний ластик - ви будете наносити деякі допоміжні лінії малюнка, які потім слід стерти.
3
Розгляньте членистоногое «вживу» або по якісної фотографії. Важливо чітко уявляти його будова. Тіло тарантула - це черевце (опистосома) і головогрудь (просома), які з'єднані між собою своєрідною «талією» - стебельком. По ліву і праву сторони головогруди знаходяться по 4 ноги, які з окремих сегментів. Попереду - пара особливих кінцівок (педіпальпи, або ногощупальца). Нарешті, два отруйних ротових придатка (хеліцери), що мають форму іклів. Тарантул весь покритий «волоссям» - численними частинками на кутикуле.
4
Намалюйте тіло тарантула з двох півкіл, з'єднаних між собою (вид спереду зверху). Позначте контури іклів-хелицер у вигляді невеликих яйцеподібних фігур, спрямованих вниз; проведіть прямі і ламані лінії для передніх і ходильних кінцівок.
5
Зобразіть витягнуті сегменти уздовж допоміжних ліній - каркаса ніг павукоподібних. Уважно вивчіть форми частин тіла павука і підкресліть їх додатковими штрихами: більш округле і підняте верх черевце, опуклі сегменти на головогруди. Непотрібні і невдалі частини зображення тарантула акуратно зітріть.
6
Починайте малювати «хутро» членистоногого. Хаотично накидайте короткі тонкі штрихи на хелицерах; на тілі, ногах і ногощупальцах робіть їх більш довгими і товстими.
7
Приступайте до розфарбовування картинки. Вивчіть окрас вашого «натурщика». Зазвичай у тарантулів він відрізняється двома-трьома основними кольорами на різних сегментах ніг і тіла: від чорного, сірого і бурого до (у деяких видів) жовтого і оранжевого.
8
Оформити малюнок у чорно-білому виконанні можна за допомогою тіней і півтіней, покладених грифельну олівцем уздовж кінцівок і на тулуб павука. Якщо ви розфарбовуєте картинку кольоровими олівцями, вибирайте м'який інструмент і кладіть тонкі легкі штрихи шар за шаром до отримання потрібного тону. Тримайте грифель під кутом близько 45 градусів до паперу і повертайте його навколо осі, якщо хочете отримати більш жирну штрихування. Коли зображений павук-вовк стане пізнаваним, можете вважати свою роботу закінченою.
Корисна порада
Якщо ви занадто сильно натискали на олівець або наклали багато темних штрихів, спробуйте освітлити малюнок. Візьміть м'який ластик і з легкістю постукайте їм по поверхні паперу. Час від часу захищайте гумку про грубу фактурну тканину.