Як визначити вік хвилястого папужки.

Хвилясті папуги подобаються дітям, не доставляють клопоту по догляду і радують яскравим забарвленням. Вибрати підходящого вихованця можна, виходячи з інформації, якої він статі, віку і забарвлення.
Інструкція
1
Подивіться птахові в очі, у молодих пташенят вони чорного кольору. У дорослої птиці додатково навколо зіниці є біле кільце і відсутня оперення.
2
Зверніть увагу на колір дзьоба, у молодих папужок (до 2-х місяців) на ньому чорний мазок. Ця мітка зникає в міру росту птиці. Трапляється, що вона пропадає раніше покладеного терміну, але це виняток характерно для папуг, у яких світлий пір'яний окрас. Дорослі папуги мають солом'яно-жовтий або зелений колір дзьоба.
3
Подивіться, який у вибраній особини хвіст: чим молодше птах, тим він коротший. Максимального розміру він досягає до моменту дорослішання папугу, тобто до двох місяців.
4
Погляньте на оперення. У 1,5-місячного пташеняти вже виросли пір'я до максимальної довжини, тому не погоджуйтеся купувати папугу цього віку з недостатньо зрілим оперенням. Повинна насторожити чітка структура малюнка на пір'ї, у молодих пташенят вона більш розмита, до 2-х місяців набуває чіткі межі.
5
Попросіть продавця піднести папугу до вас ближче. Це необхідно, щоб ретельно розглянути наявність маски, яка відсутня у молодих птахів. Дорослі папуги мають чіткий хвилястий малюнок на голові, який бере початок від восковіци. До шестимісячного віку у них з'являється маска, а хвилястість розмивається і починається вже від верхньої межі маски.
6
Перевірте здатність папугу літати. Якщо пташеняті менше місяця, він не зможе виконати дію. Особини старше 40 діб зможуть впорається з польотом без праці.
7
Оцініть візуально розміри папугу, зріст дорослої - не менше 18 см. Важить окрас восковіци: блакитна з білими обідками навколо ніздрів у молодих, блідо-блакитна або біла - у дорослих. У самок ,, готових до розмноження, восковица коричнева або біло-рожева.
Зверніть увагу
Після линьки (в 3-3,5 місяця) точний вік хвилястих папуг визначити складно. Після року - практично неможливо, те ж саме стосується лютіносов і альбіносів. Восковица з птенцового віку і на все життя залишається рожево-фіолетового, а рогівка - темно-червоною.