Як пов'язати з марлі.

В'язання з марлі або інших тонких матеріалів дуже популярно, оскільки дозволяє створити незвичайне, ексклюзивний виріб. З марлі можна зв'язати сумку, кофту, кардиган, жилет - будь-яка річ буде цікавою і такою, що запам'ятовується. Однак щоб отримати якісний виріб, який не розтягнеться при першій пранні і не буде лізти, необхідно дотримуватися певну технологію.
Вам знадобиться
  • - марля;
  • - додаткові нитки;
  • - міцні спиці;
  • - ножиці;
  • - барвник для тканини.
Інструкція
1
Візьміть звичайну вибілену марлю, можете купити в аптеці медичну. Жовтувату звичайну марлю також можна використовувати, але при забарвленні врахуйте цей відтінок, щоб отримати в результаті бажаний. Бинт часто ріжуть нерівно, крім того, різаний край буде висипатися, тому беріть його тільки в крайньому випадку.
2
Знайдіть пайову нитку в тканини і, отмеряя по 6-7 см, робіть надрізи по краю. Взявши в руки край тканини зліва і праворуч від розрізу, з силою дерните в різні боки. В результаті марля повинна розірватися по частковій нитки.
3
Якщо ви плануєте змішувати нитка з марлі із звичайною ниткою, зробіть смуги вже, в'язати буде легше і річ стане більш довговічною. Занадто широкі смуги зроблять полотно більш грубим, а тонкі можуть порватися, якщо не супроводжуватимуться додаткової ниткою.
4
Відірвавши першу смугу, згорніть її в клубок. Відірвіть наступну смугу і відразу ж пришити її початок до кінця попередньої, парою стібків білої бавовняної нитки. Можна витягнути нитку з марлі ж, так ви будете точно впевнені, що вона забарвиться точно так само, як і сам виріб (на відміну, наприклад, від ниток з поліестеру, які можуть зовсім не забарвитися).
5
Коли клубок буде готовий, візьміть в руки хороші міцні спиці. Звичайні тонкі спиці не підійдуть, необхідний товстий (не менше 7-8 мм в діаметрі) не гнеться інструмент.
6
В'яжіть як звичайно, можна навіть звичайної гладдю - нитки згодом распушатся і додадуть виробу цікавий вигляд. Деталі зшивайте між собою бавовняної ниткою, а не розрізаної смугою, щоб не вийшло грубо.
7
Після того як виріб з марлі буде пов'язано, надайте йому відтінок будь-яким барвником для тканини і виперіть в пральній машині або вручну. В результаті марлеві смужки разлохматітся і додадуть речі неповторний шик.
Корисна порада
Щоб захиститися від пилу, що летить від розривається марлі, використовуйте респіратор.