Як перезняти негатив. негатив в цифру.

Фотоплівка досі активно використовується в фотографії, та й багато важливих і цінні кадри зберігаються в аналоговому вигляді, так як були отримані в роки, коли цифрові технології ще не були розвинені. В даний час існує кілька різних способів копіювання зображення негативу .
Інструкція
1
Є два різних підходи для перезняті негативу : цифровий та аналоговий. Оцифровка плівки дає можливість зручного довговічного зберігання зображення без подальших періодичний перезняті, гарантує його фізичну схоронність. Копія негативу з плівки на плівку не може похвалитися настільки надійним і вічним збереженням, але може бути естетично важливим, а головне - дозволяє друкувати з плівки ручним способом, що є найвищою цінністю і якістю надрукованій фотографії.
2
При скануванні плівки в цифру належить вирішити проблему вибору формату файлу та обладнання для сканування. Існує величезна кількість растрових форматів для зберігання зображення. Найпоширенішими варіантами можна вважати два типи: із стисненням і без нього. Популярним стисненим форматом є JPG. Він займає мало місця в порівнянні з іншими видами і зберігає більшу частину інформації про зображення. Якщо фотоматеріали не планується згодом друкувати або робити якісь інші маніпуляції, що вимагають якості исходника, то можна обмежитися цим типом. В іншому випадку варто використовувати оригінальне неcжатое зображення у форматі TIFF або BMP.
3
Сканер робить найсильніший вплив на якість одержуваного матеріалу. Існує величезна кількість характеристик приладів, пов'язаних з типом матриці, лампи просветкі і програмних можливостей. Сканери можна розділити на дві групи: аматорські планшетні і професійні барабанні. Краще використовувати останній вид, це дозволить отримати більший розмір, різкість зображення, якісну опрацювання перезнімати негативу в тінях і півтонах.
4
перезняті негативу з плівки на плівку зустрічається рідше, але до цих пір існує і виправдано для деяких цілей. Варіантами є два способи: перезняті за допомогою фотоувеличителя на технічну плівку і фотографування негативу . Для останнього способу продаються спеціальні насадки на об'єктив для макрозйомки, в які вставляється негатив або слайд, після чого проводиться його зйомка фотоапаратом. Необхідно зауважити, що останній спосіб може використовуватися і для оцифровки негативу (при зйомці на цифровий фотоапарат), однак краще є сканування.
Фотоапарат легко можна перетворити в сканер. Звичайно, домашнє багатофункціональний пристрій дасть кращу якість перезняті фотографії. Але в деяких випадках використання сканера неможливо. Наприклад, якщо потрібно скопіювати великий формат. Крім того, фотоапарат знімає швидше, ніж працює сканер.
Вам знадобиться
  • фотоапарат,
  • спалах,
  • штатив.
Інструкція
1
Покладіть фотографію на підлогу або на іншу горизонтальну поверхню в добре освітленому приміщенні. Оригінал розташуйте таким чином, щоб ви з фотоапаратом могли нависнути строго над ним щоб уникнути спотворень. Цей спосіб найкраще підходить для матових, а не глянцевих зображень. Освітлення переважно рівномірний. Займіть таку позицію, щоб ваша тінь не падала на знімає документ.
2
Встановіть вручну баланс білого. Це дозволить більш точно передати колірну гамму фотографії. А якщо ви перезнімати цілу серію, то позбавить від великого обсягу роботи з обробки отриманих файлів.
3
Використовуйте зум, щоб оптимально кадрувати зображення. Це теж дозволить уникнути додаткової обробки копії фотографії. Натисніть кнопку «пуск» і зробіть кілька знімків, змінюючи відстань і кут нахилу.
4
Візьміть зовнішню лампу спалаху для присмак картки з глянцевою поверхнею. Направте лампу в стелю, а фотоапарат розташуйте строго над оригіналом. Якщо у вас є дві зовнішніх лампи, можна направити їх світло на перезнімати фотографію з двох сторін під гострим кутом. В цьому випадку теж не буде відблисків.
5
Розташуйте камеру на штативі під гострим кутом до глянсової фотографії, тільки якщо у вас є вбудований спалах. Після зйомки обробіть отриманий файл в будь-якому фоторедакторі для усунення виниклих похибок. Виправте перспективні спотворення, откадріруйте зображення, щоб на ньому не було нічого зайвого, поліпшите різкість і настройки експозиції.
6
Спробуйте інший спосіб при перезйомці невеликих фотографій. Для нього теж потрібне гарне освітлення. Виберете на фотоапараті функцію «макро» і зробіть кадр з максимально близької відстані. Якщо освітлення недостатньо, а копійований оригінал висить на стіні, використовуйте штатив і ручні настройки апарату, які дозволять зробити якісний знімок в даних умовах.
Корисна порада
Більш якісне зображення виходить на сканері. Фотоапарат дає дозвіл 72 пікселя на дюйм, а сканер - 300-2400 пікселів.