Як приготувати деревне вугілля.

Деревне вугілля представляє собою високовуглецевий продукт, який утворюється при піролізі деревини. Це унікальний біологічно чистий продукт виробляється з натуральної сировини, використовується в промисловості і в побуті. Широке поширення отримав деревне вугілля для приготування їжі на грилі і мангалі. Не варто витрачати гроші на покупку вугілля, приготуйте його самостійно.
Вам знадобиться
 • - лопата;
 • - сірники;
 • - металевий чан;
 • - відро з кришкою;
 • - дрова;
 • - сокира;
 • - пила.
Інструкція
1
Існує досить багато способів виготовлення деревного вугілля, один з найпростіших - палити вугілля в ямі. Підберіть в лісі підходяще місце, де багато досить сухої деревини (щоб не довелося далеко носити). Простір повинен бути максимально відкритим, по-перше, щоб не нашкодити зростаючим поблизу деревам, а по-друге, щоб було куди складати дрова і де пиляти їх.
2
Візьміть штикову лопату і викопайте максимально глибоку яму, розмір може варіюватися від кількості дров, знаходяться в наявності, а також від необхідної кількості деревного вугілля. Яма в середньому повинна бути не менше 75 см в діаметрі і півметра в глибину. Витягнуту грунт складайте в окрему купу, щоб надалі засипати відслужила яму.
3
Утрамбуйте ногами дно ями, щоб земля в подальшому не змішалася з вугіллям. Покладіть на дно сухі хвойні гілки або бересту, зверху трохи напилених дров. Сірниками запаліть багаття, додавайте поступово дрібні сухі дрова. Коли вогнище розгориться як слід, можете закидати основні поліна (вони повинні бути не більше 30 сантиметрів в діаметрі).
4
Укладайте дрова якомога щільніше, час від часу підправляти їх шостому або перевертайте. Тривалість приготування вугілля повністю залежить від вологості дров, їх розмірів та товщини, породи дерева і погодних умов. В середньому процес горіння продовжується три години.
5
Щоб вугілля охололи, засипте яму шаром зеленої трави чи листя, потім покладіть шар землі і утрамбуйте. Залиште яму в такому вигляді на дві доби, вугілля за цей час повністю охолонуть. Після закінчення даного часу зніміть шар землі і лопатою вигріб вугілля . Просійте його через сито або решето і зберіть в мішки. Засипте яму землею і листям.
6
Можна приготувати вугілля іншим способом. Для цього вам буде потрібно великий металевий чан. Складіть в нього дрова для розпалювання. Візьміть металеве відро з кришкою, в якій слід зробити кілька отворів для виходу газу, і покладіть невеликі дрова (не товще трьох сантиметрів у діаметрі). Розпаліть багаття в чані і поставте в нього закрите відро. Через кілька годин у відрі утворюється хороший найчистіший вугілля без наявності попелу.
Деревне вугілля - це, в першу чергу, хороше паливо, яке дозволяє швидко і просто розпалити багаття і приготувати їжу. Також він є природним сорбентом, використовується для виготовлення очищувальних фільтрів. А активоване вугілля можна використовувати як абсорбент при харчовому отруєнні. Сьогодні можна купити деревне вугілля для будь-яких цілей в магазинах, але є й спосіб зробити його самостійно.
Вам знадобиться
 • - береста;
 • - гілки хвойних дерев;
 • - дрова;
 • - лопата.
 • металевий бочонок з кришкою.
Інструкція
1
Знайдіть джерело вугілля - дрова. Вибирайте сухі гілки дерев товщиною до семи сантиметрів. Для цієї мети добре використовувати березові полінця. Заздалегідь приготуйте багато дров, щоб був запас. Також визначте місце, де ви будете їх палити - бажано відкрите, щоб не завдавати шкоди оточуючим деревам. Вибирайте таке місце, яке розташоване недалеко і де вже є багато дров, щоб не довелося тягати їх. Наприклад, де можна використовувати дерева, що впали або велика кількість сушняка.
2
Викопайте в цьому місці яму за допомогою звичайної лопати. Розмір ями залежить від кількості зібраних дров, часу, який ви можете витратити на приготування деревного вугілля і від необхідної кількості палива. Щоб звести до мінімуму вплив на ліс, зробіть невелику яму, 50 сантиметрів у глибину і 75 в діаметрі. В такому випадку у вас вийде два мішки вугілля. Перед тим, як рити яму, зніміть верхній шар грунту і акуратно відкладіть його вбік, щоб потім покласти його на колишнє місце. Решту землі можна просто складати купою недалеко від ями. Слідкуйте, щоб стінки ями були строго вертикальними. Утрамбуйте дно ногами, щоб земля не була пухкої.
3
На дні ями зробіть багаття з гілок хвойних дерев або берести і сухих дрібних дров. Коли вогонь стане великим, додайте основні дрова розміром більше 30 сантиметрів. Поступово заповніть яму дровами, укладаючи їх щільно. Прогоріли дрова поправляйте жердиною. Час приготування вугілля залежить від стану дров (породи дерева, товщини) і вологості повітря. Після того, як яма заповниться вугіллям, насипте зверху шар листя і землі і утрамбуйте. Залиште це на дві доби, потім зніміть землю і вигрібайте готове деревне вугілля лопатою. Його можна просіяти через решето і насипати в мішки. Засипте яму і укладіть шар ґрунту зверху.
4
Можна отримати деревне вугілля в металевому діжці. Укладіть в нього березові поліна. Вони повинні лежати щільно, але не торкатися стінок. Місце, що залишилося засипте дрібним піском, закрийте нещільно бочонок. Поставте його на невеликий вогонь і «смажте», поки не з'явиться дим з-під кришки.